سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سیاهی بی تدبیری بر زخم دریاچه زریوار
پنجشنبه 2 دی 1395 / 14:35|کد خبر : 4296|گروه : اجتماعی

ناامیدی مردم کردستان به اصلاح جاده مرگ/ وقتی جان مردم با بی تدبیری در حاشیه قرار می گیرد

مردم استان کردستان بخصوص مردم داغدیده مریوان از مسئولین انتظار دارند اگر نمی توانند جاده ها را درست کنند اما نسبت به اصلاح مسیر های خطرناک و تعیین زمان مشخص برای تردد تانکر های حمل سوخت اقدام کنند.

مردم استان کردستان بخصوص مردم داغدیده مریوان از مسئولین انتظار دارند اگر نمی توانند جاده ها را درست کنند اما نسبت به اصلاح مسیر های خطرناک و تعیین زمان مشخص برای تردد تانکر های حمل سوخت اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، جمعی از مردم مریوان در نیمه اول مهرماه سالجاری در اعتراض به وضعیت جاده مریوان- سنندج و عبور تانکر های حمل سوخت خواستار توجه دولت تدبیر و امید به این منطقه شدند. 

 
در این تجمعات برادر یکی از جان باختگان اخیر حادثه مریوان سنندج بود، خطاب به فرماندار مریوان در جلوی فرمانداری این شهرستان، گفت: اغلب رانندگان تانکر عراقی گواهینامه ندارد و با بی احتیاطی در جاده های کردستان جولان می دهند، لذا از دولت انتظار می روند این روند معیوب اصلاح شود و زمان معین جهت رفت و امد تانکر های حمل سوخت مشخص شود.


استاندار کردستان چندی پیش در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر راه، بابت وعده عمل نشده‌اش برای اتمام جاده سنندج مریوان تا پایان سال95، عذرخواهی کرده بود؛ اما آنچه مردم استان کردستان بخصوص مردم داغدیده مریوان از مسئولین انتظار دارند عمل به حرف و قول های جدید مسئولین است و انتظار دارند زمان مشخصی را برای تردد این تانکر ها و قصاب های مردم کردستان مشخص کنندو اعلام عمومی کنند.


هر روز در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبر از تصادف و انفجار تانکر حمل سوخت و جان باختن تعدادی از همشهریان و داغدیده شدن خانواده ها هستیم.

ناامیدی مردم در اصلاح جاده مرگ/ وقتی جان مردم با بی تدبیری در حاشیه قرار می گیرد

تانکرهای حامل سوخت و یا همان قصاب های جاده ای کردستان این بار بدلیل نامناسب بودن جاده قصد جان محیط زیست و آن هم دریاچه زریوار دارد، دریاچه ای که نفسش بالا نمی آید با آلوده شدن به مواد گازوئیل اوضاعش خیلی بد از گذشته می شود.
 

صبح روز پنج شنبه 2 دیماه سال جاری یک دستگاه تانکر حامل سوخت که حاوی ۲۷ هزار لیتر گازوئیل در سه راهی کولان محور مرز باشماق و در چند متری دریاچه زریبای زریوار واژگون شد و حوضچه ای از گازوئیل تشکیل شد که با کمک امداد گران و نیروهای سازمان آتش نشانی ، جمعییت هلال احمر ، نیروی انتظامی ، راهداری ، محیط زیست و مسئولین نسبت به ایجاد فاجعه زیست محیطی جلوگیری کردند.

 

ناامیدی مردم در اصلاح جاده مرگ/ وقتی جان مردم با بی تدبیری در حاشیه قرار می گیرد


جاده های استان کردستان متاسفانه از دیر باز علی رغم موقعیت استراتژیکی و جغرافیائی از گذشته در خصوص راهسازی و ارتقاء جاده ها توجه چندانی به آن نشده است و هر لحظه بخاطر تردد خودروهای سبک وسنگین شاهد خلق قصه دردناکی هستیم.

 
در طول شبانه روز، صدها خودرو سنگین از مریوان به سنندج و بالعکس تردد کرده و باعث داغدار کردن یک استان  شده است.

در سفر اخیر وزیر راه دولت روحانی به استان کردستان  و اظهارات استاندار کردستان به مردم این استان قول مساعد دادند تا دو سال دیگر جاده مریوان -سنندج را افتتاح کنند تا دیگر شاهد این اتفاقات ناگوار نباشیم. 

 

گفتنی است در طول سال در محوز مریوان به باشماق شاهد تصادف و جان باختن مردم هستیم اگر چه باید همه مردم به قانون و مقرارت و رعایت اصول رانندگی توجه و عمل کنند اما وجود جاده های ناهموار و نامناسب در این استان را نمی شود نادیده گرفت . مسئویلن می توانند با مشخص کردن مسیر های پر خطر با اندیشیدن تدابیر لازم از اتفاقات آینده جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/
 

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سامانپنجشنبه 2 دی 1395 | 15:04

5
0

وا مصیبتا زریبار!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

خانزادهپنجشنبه 2 دی 1395 | 17:28

7
3

آقای نماینده جوابگو باش
از تصویب پالایشگاه و و این واژگونی تانکر های نفت

3
1
حسیت جمعه 3 دی 1395 | 12:40

واقعا چپ شدن تانکر مشکل نمایندس عجب!!!!!

پاسـخ

ر اپنجشنبه 2 دی 1395 | 18:00

9
0

شادمان اسدی جعفری اتشنشانی وفردین راه وشهرسازی تیم عملیات این حادثه بودند جای تقدیر دارد ازاین عزیزان

1
0
کاوه پنجشنبه 2 دی 1395 | 22:26

خب این عزیزان جز تماشای کار گازویل فروشان برای جمع آوری گازوییل ها و عکس گرفتن از خودشان چه کار دیگری انجام دادند بگویید تا مردم بدانند

پاسـخ

سمکوپنجشنبه 2 دی 1395 | 22:21

0
0

جای تقدیر از گازوئیل فروشان که با اقدام به موقع جلو فاجعه را گرفتند آنها نقش کلی را داشتند نه اداراتی که کمترین امکانات و تخصصی را در این جریان به کار نگرفتند یا نداشتند، وا مصیبتا به اوضاع ارگانهای امدادی در هر حادثه ای چه داخل یا خارج شهر مریوان

پاسـخ

امیرجمعه 3 دی 1395 | 14:35

0
0

دولت باید پاسخ گوی مردم مریوان باشه. حتی نمی تونن یک معذرت خواهی هم بکنن

پاسـخ

کیوانجمعه 3 دی 1395 | 19:35

0
0

آقا از درآمد.. بازارچه مرزی ادارات امدادی را تجهیز کنید

پاسـخ

مصلح ابراهیمیشنبه 4 دی 1395 | 19:02

0
0

زحمات و خدمات جناب اسدی و جناب جعفری در همه حوداث منطقه و این حادثه بر همه روشن است و از ایشان سپاسگزارم، بنده افتخار حضور در کلاسهایشان را داشته ام و دلسوزی. و احساس مسولیت آنها را در قبال مردم دیده ام اما به عنوان یک داوطلب شاهد کمبود امکانات تخصصی لازم برای مقابله و امداد در بلایا و حوادث طبیعی هم در این ارگانها هستم واز مقامات ومسولین و نماینده مردم در مجلس تقاضامندم این نقص و کمبودها را برطرف کرده تا با رفع مشکلات آنها ارگانهای امدادی با قدرت و توان بیشتری در صحنه های حوادث ظاهر شوند ، مردم مریوان حق دارند ارگانهای امدادیشآن به پیشرفته ترین امکانات روز مجهز باشند.

پاسـخ

ابراهیمشنبه 4 دی 1395 | 19:11

1
0

اداره راه می گوید برای اصلاح این پیچ خطرناک که هر ساله صدها تصادف در آن رخ می دهد پیشنهاد حتی یک میلیاردی به صاحب ملک داده که آن را خریداری کند اما صاحب ملک موافقت نکرده _ رانندگان شهرستانی با جاده آشنایی ندارند _ مقداری هم مشکل از مردم خودمان است

پاسـخ

شهروند54شنبه 4 دی 1395 | 23:39

0
0

یکی مفت می ریزد ویکی مفت جمع می کند.این همان عدالتی است که دنبالشی

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 12 اسفند 1395 | 13:33

0
0

متاسفانه کارنماینده مریوان رییس وروسا عوض کردنه به جای این کارها به فکر جاده مرگ باش که یک کار عام المنفع انجام داده باشی

پاسـخ

فتاحیچهارشنبه 15 آذر 1396 | 17:43

0
0

به عنوان یک کردستانی مسول مسول مستقیم قتل شهروندان کرد در جاده های استان را وزیر راه و نفت می دانم. قطاری از تانکرهای عراقی در یک جاده با استاندارد جاده های فرعی و کشته شدن مردم یک فاجعه انسانی است. چرا مردم باید توسط رانندگان بی سروپای عراقی به قتل برسند و جانشان به اندازه یک لیتر نفت برای مسولین مهم نباشد؟\\r\\nجان مردم از هرچیزی برایشان مهمتر است

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی