سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
طنز/
سه شنبه 30 آذر 1395 / 22:22|کد خبر : 4286|گروه : اجتماعی

پاچه خواری تا مرز پاچه خاری عاطفی!

در این روزگار برای این که بتوانید گلیمتان را از آب بیرون بکشید و رابطه ای دوستانه با همه عالم و آدم داشته باشید که در مواقع ضروری به دردتان بخورد، یک راه حل بیشتر ندارید.

در این روزگار برای این که بتوانید گلیمتان را از آب بیرون بکشید و رابطه ای دوستانه با همه عالم و آدم داشته باشید که در مواقع ضروری به دردتان بخورد، یک راه حل بیشتر ندارید.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حدیث داریم که می گوید یکی از چیزایی که محبت رو بین دو نفر خالص و عمیق میکنه اینه که هرکدومشون طرف مقابل رو به بهترین شکلی که اون دوس داره صدا بزنن.


میدونیم که هر کلمه ای یه بار روانی و عاطفی داره که مسلما روی فکر و روح شنونده تاثیر میذاره و این تاثیرها در طول زمان طی تکرار اون واژه پایدار و ثابت میشن.


پسر : سلام عزیزم خوبی ؟
دختر : سلام . نه خوب نیستم
پسر : وای . چرا عزیزم چیشده ؟
دختر : هیچی ، ولش کن ،نمیخوام در موردش حرف بزنم
پسر : نه بگو ببینم چیشده ؟
دختر : نمیخوام بگم .گیر نده
پسر : نه عزیزم بگوببینم چی شده ، خواهش میکنم
دختر : اَه ، چقدر گیرمیدی تو ، برو گمشوبابااصلا . اعصابمو خوردکردی
پسر : چرا قاطی میکنی خوب ؟
دختر : وقتی بهت میگم نمی خوام در موردش حرف بزنم یعنی نمیخوام ،انقدر گیر نده ،... کی میخوای بفهمی
پسر : باشه
.
.
.چند روز بعد :
.
.
.
پسر : سلام عزیزم خوبی ؟
دختر : سلام ، نه خوب نیستم
پسر : چرا عزیزم جی شده؟
دختر : هیچی ، ولش کن ،نمیخوام در موردش حرف بزنم
پسر : اوکی عزیزم .
***بعد از چند دقیقه :
دختر : چقدر بی شعوریتو . انگار اصلا برات مهم نیست من چرا خوب نیستم. برو گمشو اصلا دیگه نمیخوام بهم پیام بدی . یه ذره شعورتووجودت نیست . از اولشم همین بودی . بای


چند وقت پیش یکی از کارمندان یکی از ادارت با ارسال پیام کوتاه از نقد عملکرد فرماندار گلایه کرد و فرماندار را فردی توانمند و شجاع و دلیر خواند و در پایان پیام خود آورده بود فرماندار عزیزم یکی از بهترین ها است.


هر روز به یاد این جمله عزیزم که می افتم نمی دانم بخندم یا گریه کنم. اگر چه ممکن است فرماندار فردی توانمند و شجاع و دلیر و صد تا صفت دیگر داشته باشد اما بکار بردن کلمه عزیزم برایم تازگی داشت انگار این روزها بدلیل سردی هوای شهرم از خیلی چیزها بی خبر شدم. نازنین  


روزگار عوض شده... 


در این روزگار برای این که بتوانید گلیمتان را از آب بیرون بکشید و رابطه ای دوستانه با همه عالم و آدم داشته باشید که در مواقع ضروری به دردتان بخورد، یک راه حل بیشتر ندارید و آن هم پاچه خواری یا پاچه خاری است. (پاچه خاری یا پاچه خواری یعنی خاراندن یا خوردن پاچه است هر جور که میلتان می کشد آن را تعبیر کنید!) پاچه خواری قدمتی بس طولانی دارد و راستش را بخواهید تا آن جایی که ما یادمان می آید پاچه خواری از زمان قل قل میرزا وجود داشته است!
 

بعضی ها که مادرزاد پاچه خوار به دنیا آمدند و انگاری نافشان را با پاچه خواری بریدند، اصلا نمی شود هیچ کارشان کرد و به هیچ صراطی مستقیم نیستند؛ خیالتان را راحت کنم که راسته کار این آدم ها جز پاچه خواری یا پاچه خاری چیز دیگری نیست، یعنی این آدم ها غیر از پاچه خواری کار دیگری بلد نیستند.
 

یک نوع از پاچه خواری بسیار ساده است و حتی شاید شما هم از آن در گفت وگوهای ساده روزانه تان استفاده کنید به خصوص در زمان دیدن مافوقتان یا استادتان یا دوستی که در مواقع ضروری به دردتان می خورد. قربانتان بروم، قربان شما ... لطف کردید، منت بر سرما گذاشتید ... خیلی خوشحالم که با شما همکلام می شوم ...! همه این ها هم گفته شود اشکالی ندارد ولی مانده ام این "عزیزم" را چکار کنم!!!


در پایان از به کار بردن پیام اخلاقی برای دوری از تملق و مجیزگویی و پاچه خواری یا پاچه خاری و ...  برای مسئولین که مطمئنا خود آنان نیز راضی به این کار نیستند. پیشنهاد می کنیم به همسرتان بگوید عزیزم . بگوید سلام عزیزم. خوبی عزیزم.


وسلام عزیزم

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

بهزادشنبه 4 دی 1395 | 13:19

4
0

فرماندار عزیزم خخخخخخخخخخخخخخ

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی