سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 20 آذر 1395 / 20:05|کد خبر : 4232|گروه : پزشکی

سروآباد شهر سفید ایدز در کردستان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد، گفت: سروآباد از جمله شهرهای سفید استان کردستان از نظر بیماری ایدز است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد، گفت: سروآباد از جمله شهرهای سفید استان کردستان از نظر بیماری ایدز است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، ایوب غلامی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد در این مراسم ضمن تبریک داوطلبین سلامت، گفت: برنامه داوطلبان سلامت به تغییر نگرش و عملکرد مردم نسبت به توانایی بالقوه خود در جهت تغییر و بهبود شرایط زندگی کمک کرده است و اعتماد به نفس و اتکا به خود را در زنان و مردان داوطلب و خانوارهای تحت پوشش افزایش داده است.

مدیر شبکه بهداشت سروآباد با توجه به اینکه شهرستان سروآباد شهرستان سفیدی است خاطر نشان کرد: که بیماری ایدز یک بیماری ویروسی است که در سالهای طولانی خود را نشان می دهد پس لازم است که همه با هم نسبت به آگاه سازی ئ اطلاع رسانی بین جامعه همت گماریم.
 

غلامی از دواطلبان سلامت بعنوان بازوی توانمند شبکه بهداشت یاد کرد و افزود با تلاش و همت شما نسبت به تحقق شعار جهانی ایدز که همانا اطلاع رسانی ، پیشگیری ،تشخیص زود هنگام ، درمان و حمایت از مبتلایان است گام برداریم.

ایوب غلامی گفت: تامین سلامت فردی، اجتماعی،  معنوی و مادی افراد و جامعه بدون مشارکت آگاهانه آحاد مردم که وظیفه شما داوطلبان سلامت است، امکانپذیر نیست.

وی افزود: امروزه سلامت محدود به سلامت جسمی نیست و ابعاد مختلف رفاه جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را شامل می شود و آسیب های اجتماعی یکی از مخاطره آمیزترین خطرات تهدید کننده سلامت است.

وی افزود:  در شهر ستان سروآباد حدودا ۲۰۰نفر رابط بهداشتی وجود دارند که برای ۱۴۰ نفر کارت هدیه توسط معاونت محترم بهداشتی در نظر گرفته شده و بصورت نمادین  در همایش از ۱۰ نفر تجلیل شد.

در این مراسم علی مفاخری فرماندار سروآباد گفت : شیوع بیماری های غیرواگیر همچون دیابت، بیماری های قلبی، تنفسی در کنار شیوع این آسیب ها همچون اعتیاد، طلاق، ایدز و خشونت در حال حاضر مهم ترین معضلات سلامت کشور هستند که باید به کمک شما داوطلبان سلامت در پیشگیری و رفع آن ها تلاش کرد.

وی با بیان راه اندازی 4 مرکز آزمایشگاهی سطح یک در شهرستان و پوشش 100 درصدی مردم شهرستان سروآباد از خدمات شبکه بهداشت و درمان سروآباد بیان داشت: در این راستا آموزش همگانی و توانمندسازی افراد که با کمک دانش و علم و تجربه اندوزی صورت می گیرد باید یکی از اهداف شما داوطلبان باشد.

مفاخری افزود: زیربنای جامعه توسعه یافته علم ،دانش،انسان توسعه یافته و تکنولوژیویست و بستر آن آموزش و موتور محرکه آن انسان توسعه یافته ، مشارکت جو ،خدامحور و عدالت محور است و ابزار آن مشارکت خلاقانه و پویا از مسیر طبقات پایین جامعه به سمت بالاست. چنین جامعه ای می تواند قدرت و ثروتی برای اداره خود و الگو شدن در سطح بین المللی فراهم کند.

در پایان این مراسم نیز از  رابطین بهداشتی با اهدای تقدیر نامه و جوایز و همچنین اهدای تقدیر نامه به مربیان رابطین مرکز بهداشتی درمانی از فعالیت های یک ساله آنان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

شهرستان سروآباد با مساحتی در حدود 1200 كیلومتر مربع ، تشكیل شده از دو شهر (سروآباد واورامان ) و 8 دهستان و 73روستا با جمعیتی بالغ بر 66709 نفر كه در هر كیلومتر مربع حدود 69 نفر اسكان یافته است . 

علائم بیماری ایدز چگونه ظاهر می شود؟ کلیک کنید

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

امید محمدیشنبه 20 آذر 1395 | 20:41

12
12

مگه سرواباد چند نفر جمعیت داره که ایدزیم داشته باشه خخخخخخخخخخخ

5
10
فرهنگی شنبه 20 آذر 1395 | 21:03

بیشتر از 66 هزار جمعیت داره

14
8
سرواباد شنبه 20 آذر 1395 | 21:08

تو شیفت صبح یا بعدازظهر

8
3
HIV دوشنبه 22 آذر 1395 | 07:30

سروآباد پایگاه مشاوره فعال نداره تا بتونه بیمار پیدا کنه در ضمن کمتر از یک هزارم درصد افراد ریسک پذیر به پایگاه مشاوره شون مراجعه نمیکنند. باید مردم مراجعه کنند تا بیمار پیدا بشه!!!!!!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی