سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 18 آذر 1395 / 15:59|کد خبر : 4227|گروه : فرهنگی

خاطره رئیس جدید سازمان بسیج از روستای دزلی و گردنه تته

یكی از زوایای ناگفته جنگ، عملیات حلبچه است. اصلاً‌ قرار نبود این عملیات انجام شود و عملیات دومی در فاو پیش بینی شده بود.

یكی از زوایای ناگفته جنگ، عملیات حلبچه است. اصلاً‌ قرار نبود این عملیات انجام شود و عملیات دومی در فاو پیش بینی شده بود.

به گزارش زریوار خبر به نقل از فردا، متن زیر خاطره ای از سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج از عملیات حلبچه است که در ادامه می خوانید:
 

«یكی از زوایای ناگفته جنگ، عملیات حلبچه است. اصلاً‌ قرار نبود این عملیات انجام شود و عملیات دومی در فاو پیش بینی شده بود. تمام شناسایی‌ها و مأموریت‌ها و خط حدها برای عملیات دوم در فاو انجام شد. اما از ماه‌ها قبل با  سردار "مجتبی مینائی فرد" لباس كردی می‌پوشیدیم. 

در روستایی به نام "دزلی" در مرزهای مریوان خانه‌ای اجاره كردیم، ارتفاع برف به 4 تا 5 متر می‌رسد. برای شناسایی چادر هلال احمری در شكاف كوهی از منطقه مستقر كردیم و چند شب در آن خوابیدیم.
 
وقتی آذوقه گروه تمام شد. لوبیای چشم بلبلی در زودپز بار گذاشتیم و آبش را تریت كردیم و اوضاع را به سختی گذراندیم.
 
با شناسایی بچه‌های فجر، عملیات حلبچه عملی شد و جریان بمباران شیمیایی صدام پیش آمد. در عملیات شناسایی پیرمردی به من و شهید "سپاسی" یاد داد كه چگونه از گیاهی مثل شمعدانی در كوه‌های منطقه غذا درست كنیم تا زنده بمانیم.
 
هیچ وقت یادم نمی‌رود در ارتفاعات "تته" كه 48 ساعت با شهرهای ایران فاصله داشت، «عزت الله ایزدپناه» جانباز 60 درصدی كه امروز با وضع جسم عجیبی در شهر كنارتخته زندگی می‌كند، از من اجازه خواست كه از سنگر عراقی‌ها غذا تك بزند تا  بچه‌ها چند روز دیگر بیشتر دوام بیاورد.
 
كار ناممكنی بود اما مجبور شدم به او اجازه دهم و نزدیك‌های سحر با یك گونی پر از كنسرو عراقی برگشت. حالا كنسرو داریم ولی نان نیست، كنسروهای عراقی كه یك بند انگشت روی آنها روغن بود. از آن روز به ایزدپناه اعلی حضرت می‌گفتم و  این لقب رویش ماند.»

گفتنی است روز گذشته سردار غلامحسین غیب‌پرور با حکم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، رئیس سازمان بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج شد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ابراهیمی. آ.جمعه 19 آذر 1395 | 02:07

7
3

با عرض سلام و ادب خدمت سردار غیب پرور محترم و تبریک انتصاب ؛ سردار جان خاطره از مریوان نقل فرمودید این یعنی به فکر اینجا هستید و این برای پیشکسوتان انقلاب و بسیجیان و مردم شریف مریوان امید بخش است در این حال و احوالی که انقلابیون مریوان دارند ؛سردار تمنا میکنم از حال و زندگی پیشکسوتان مریوان اطلاعی حاصل فرمایید و مطلع شوید ادارات دولتی و مسئولین چگونه برخوردی با آنان دارند؛ جز تعداد انگشت شماری از خانواده های انقلابی مابقی در چه وضعی بسرمیبرند ؛ تمامی امتیازات و قدرت و ثروت دست کسانی است که هرگز کوچکترین نقشی در انقلاب نداشتند و بسا که از خانوادهای ****.. هستند اینجا ناگفته ها و خون جگر خوردن حزب اللهی ها قابل توصیف نیست؛ ظلم و جوری که در این شهرستان به خانواده‌های حزب اللهی میرود در کشور بی سابقه است ؛ سردار جان قلم طاقت نوشتنشان را ندارد ؛ اینجا هر نو کیسه و... حرمت وقدرش از هر انقلابی از جان گذشته ی وطن بیشتر و نو کیسه ها و کارمندان ادارات که مشخص است از خانوادهایی هستند حزب اللهی را تحقیر و تمسخر میکنند و خط و مشی شی وهدفشان مشخص ؛ ظلم و جوری عجیب و معنا دار به انقلابیونی میشود که اگر نبود شجاعت و از جان گذشتگی آنها و خانواده یشان برای حفظ انقلاب و خاک و ناموس مردم حالا معلوم نبود چه کسی از... و در نهایت تاسف امروز زیر تیغ حمله و انتقاد و تهمت و طعنه ی گگروهی.. هستند که نه انصاف و نه ... دارند ؛ سردار محترم سازمان بسیج مستضعفین مردمی ترین سازمان است اقلا پیشکسوتان انقلاب و بسیجیان هم جزو مردم هستند و مریوان چشم به راه شما و اقدامات مردمی تان ؛ راستش بیم و ترس دارم اگر این مطلب در سایت وزین زریوار خبر درج شود چه عواقب وتبعاتی برایم نزد مسولان محترم در حال و آینده به بار بیاورد اما توکلت علی نوشتم. پیروز باشید و موفق. 777

6
2
حسین شنبه 20 آذر 1395 | 21:44

گرچه جانا سخن از دل پر درد ما می گویی و درود خدا بر شما " اما جناب آقای ابراهیمی فکر کرده اید این سخنان شما به گوش سردار رسانده میشود که چنین بی پروا بیان کرده اید و چنانکه متذکر شده اید به عاقبت حقیقت گویی فکر کرده اید در جایی چون مریوان برادرم؟؟؟

4
1
ابراهیمی. آ. یکشنبه 21 آذر 1395 | 01:06

با تشکر از جناب عالی ؛ این فقط یک گلایه بود ؛ اما لازم است یاد آور کنم که نا اهلان بدانند یک انقلابی هر چقدر هم از از هر طرفی مورد بی مهری قرار گیرد اما باز هم یک انقلابی است و همچون شیری قوی پنجه از آرمانهای انقلاب و اسلام و کشور و مردمش دفاع میکند و ذره ای خلل در باورش در هیچ شرایطی ایجاد نمی شود و بحمد الله هم چنین بوده و خواهد بود.

5
0
هه لمه ت 58 دوشنبه 22 آذر 1395 | 13:47

ممنون جناب آقای ابراهیمی . به افرادی چون شما افتخار می کنم . سربلند باشید

3
1
ابرا هیمی. آ. دوشنبه 22 آذر 1395 | 17:52

لطف دارید جنابعالی، شما و تمامی دلسوزان وطن و انقلاب باعث افتخار ودلگرمی مردم هستید.

2
1
محمدی سه شنبه 23 آذر 1395 | 00:11

درود بر حافظان و دلسوزان نظام و انقلاب، جناب ابراهیمی انشاالله خداوند حی و قادر سعادت هر دو جهان را نصیبتان قرار فرماید . احسنت به پایداری و صبر و تلاشهایتان. اجرتان با خدای مهربان و علیم.3

3
0
قاضی سه شنبه 23 آذر 1395 | 01:25

آقای ابراهیمی مستحضر هستید عده ای از چه راه‌هایی در ثروتهای نجومی غرق هستند اما شما و امثال شما باجود وضعی که به آن اشاره ای کردید ودارید به آموزه ها و دستورات دینی و اصول انقلاب پابند بودید و انسانیت خود را به هیچ بهایی نفروختید این باعث افتخار به امثال شماست -وگرنه عده‌ای هم با اینکه امتیازات میلیاردی از نظام ودولت گرفته اند متاسفانه در واقع هیچ عرقی به کشورندارند وبه نظام و انقلاب هیچ احساسی ندارند- به خودتان افتخار کنید.

3
1
مهدی پنجشنبه 25 آذر 1395 | 21:39

ضمن سلام وتبریک به محضرسردارغیب پرورمحترم، -
ابراهیمی جان درود برنجابت و صبروپایداری سی هشت ساله شما- بله درست است افرادی که یک دقیقه هم با نظام وانقلاب نبوده اند و عده ایی که از راههای نامشروع وغیرقانونی درمریوان غرق ثروت هستند و گروههای ضد....
معلوم است که خانواده شما وچه کسان و چه چیزهایی را باچه اهدافی مورد حمله و طعنه قرار می دهند دوست عزیز از بر چسپ ها و تهمت ها و تهدیدها وتخریب آنان نهراسید که خدا با شماست، اما.... بی توجهی وبی مهری مسولین محترم محلی واستانی جای تاسف وخیلی درد ناک است. ازمسولین وسرداران ومحترم و دلسوز سپاه و بسیج انتظار می رود نسبت به این مسایل شهر مرزی رسیدی ودقت بیشتر فرمایند. تشکر

پاسـخ

hjirجمعه 19 آذر 1395 | 12:52

3
1

واقعا گردنه تته برفش زیاده و هر لحظه امکان بسته شدن جادش هس افرین به این دلاور مردان گردنه تته(تته بینیا)

پاسـخ

طالب ال علیجمعه 19 آذر 1395 | 22:05

2
1

درود بر مردم کردستان و دزلی چه روز ها وشبهایی را در دزلی -ملخور - تته -راخون - یادش بخیر

پاسـخ

هه لمه ت58شنبه 20 آذر 1395 | 07:57

3
3

مبارکه سردار دلاور . سلام بر بسیج و سپاه . سلام بر دوستداران وطن . درودتان باد

پاسـخ

محمشنبه 20 آذر 1395 | 23:00

4
0

سلام
باتبریک انتصاب سردارمحترم به سمت فرماندهی بسیج مستضعفان جناب سردار گرانقدر سردار غیب پرور فرمایشات جناب اقای ابراهیمی ا سخن به حرف دل بسیاری از خانواد ه های انقلابی و حزب اللهی مریوان است گرچه ایشان به هر دلیلی خیلی موارد را بیان نکرد شاید مصلحت خودشان و مرا عات مسائلی راکرده است

پاسـخ

یک بسیجیشنبه 20 آذر 1395 | 23:17

4
0

(درد و دل جناب آقای ابراهیمی کاملا بجا و جای بسی تامل و تاسف و رسیدگی است) . جوانها شاید کمتر بدانند اول انقلاب و زمان جنگ تحمیلی غیور مردانی مانند سردار غیب پرور از شهرهای دور کشور برای دفاع از خاک و ناموس و شرف مردم مریوان و وطن از زندگی کنار خانواده هایشان و آرامش میگذشتند و جان بر کف میگذاشتند تا همه چیز ما دست دشمن وحشی و فاسد بعث نیفتد ' و همچنین غیور مردان بومی انقلابی مریوان هرکدام به سهم خود در سنگرها و عرصه های مختلف به اسلام و انقلاب اسلامی و وطن عزیزمان خدمت های شایانی کردند که بر هر انسان منصف و با وجدان و آزاده ای واجب است تا مرگ قدردان آنان باشد '، برقرار باشید دلاور مردان بسیج و سپاه.

پاسـخ

یک بسیجیشنبه 20 آذر 1395 | 23:18

4
0

(درد و دل جناب آقای ابراهیمی کاملا بجا و جای بسی تامل و تاسف و رسیدگی است) . جوانها شاید کمتر بدانند اول انقلاب و زمان جنگ تحمیلی غیور مردانی مانند سردار غیب پرور از شهرهای دور کشور برای دفاع از خاک و ناموس و شرف مردم مریوان و وطن از زندگی کنار خانواده هایشان و آرامش میگذشتند و جان بر کف میگذاشتند تا همه چیز ما دست دشمن وحشی و فاسد بعث نیفتد ' و همچنین غیور مردان بومی انقلابی مریوان هرکدام به سهم خود در سنگرها و عرصه های مختلف به اسلام و انقلاب اسلامی و وطن عزیزمان خدمت های شایانی کردند که بر هر انسان منصف و با وجدان و آزاده ای واجب است تا مرگ قدردان آنان باشد '، برقرار باشید دلاور مردان بسیج و سپاه.

پاسـخ

پاسدار بازنشستهیکشنبه 21 آذر 1395 | 04:18

3
1

تبریک صمیمانه به سردار غیب پرور محترم انشا الله در خدمت به ملت سر افراز ایران با یاری حق موفق باشند، الحق و الانصاف هر کس و خانواده ای در اول انقلاب در شکل گیری و کمک به آن در آن وضع خطرناک نقش داشتند باید مورد توجه ویژه مسءولین محترم و دولت و نظام و مردم قرار بگیرند، انشالله آقای ابراهیمی. آ. و دیگر عزیزان زحمتکش یاران قدیمی انقلاب هم به حق و حقوق و مطالبات برحقشان برسند و صدایشان شنیده شود. آمین.

پاسـخ

کاوهیکشنبه 21 آذر 1395 | 04:43

3
1

با عرض تبریک به سردار غیور اسلام و سپاه و بسیج قهرمان،،، حقیقت را گفته اقای ابراهیمی همه شاهد هستیم،،، ما مردمیم.

پاسـخ

عبداللهیکشنبه 21 آذر 1395 | 13:40

3
0

دوستان شما چقدر مهربان و کم توقع هستید # فیش های نجومی مسولان کشوری و ثروتهای بی حساب آنها تا مریوان و ثروتمندانی که واضح است از چه طریقی به آن دست یافته اند و گلایه های زحمت کشان انقلاب آنهم در مریوان کجا که حرفشان را هیچ مقامی شنوا نیست ، حسبنا الله و نعم الوکیل.

پاسـخ

علی ریکشنبه 21 آذر 1395 | 19:57

3
1

سلام بر همه ایثارگران و تبریک خدمت سردار محترم فرماندهی بسیج کشور دعای خیر. بسیج و سپاه ثابت کرده‌اند در هر حوزه و ضرورتی در کشور باعث افتخار ملت ایران و نامیدی و خشم دشمنان ایران هستند، رسیدگی و حل مشکلات و مطالبات یاران انقلاب در مریوان اگر اطلاع رسانی و منعکس شود هم به عقیده بنده انجام میشود و به تخلفات سود جویان دنیا پرست هم که باعث لطمه به اقتصاد کشور و ناامنی روانی و اختلافات طبقاتی و نارضایتی مردم مریوان شده اند باید رسیدگی و برخورد قانونی شود تا عدالت برقرار گردد.

پاسـخ

ساسانیکشنبه 21 آذر 1395 | 21:00

2
1

آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است . خودتان را فریب ندهید امروزه نه دولت نه هیچکس در فکر انقلابی و حزب اللهی و یار انقلاب نیس بیخیال شید و بیخودی دلگرم نشید تا بعدا دچار لطمه روحی روانی نشید چون همشهری هستید دلسوزانه گفتم.

1
1
حسن دوشنبه 22 آذر 1395 | 13:49

بیشین بابا حال نداریم . برو قرصات رو بخور !!!

پاسـخ

محمددوشنبه 22 آذر 1395 | 00:48

2
1

سلام ضمن تشکر وقدر دانی اززحمات سردار نقدی سردار گرانقدر نهایت تشکر وقدر دانی را داریم

پاسـخ

مریواندوشنبه 22 آذر 1395 | 01:13

3
1

مقامات محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپاه و بسیج شیفتگان خدمتند نه تشنگان قدرت و این به ملت بزرگ ایران اثبات شده است ،تبریک و درود سردار غیب پرور محترم، درود وسلام بر همه سرداران عزیز و مردمی سپاه و بسیج .

پاسـخ

محمدسه شنبه 23 آذر 1395 | 01:56

2
1

انشا الله با انتصاب سردار غیب پرور حرکتی و امتیازاتی ویژه برای بسییجان در نظر گرفته شود

پاسـخ

سید حسنجمعه 26 آذر 1395 | 00:25

3
1

با سلام و احترام انتصاب مبارک و شایسته سردار غیب پرور به ریاست سازمان بسیج مستضعفین کشور را خدمت مجموعه سپاه و بسیج و ملت ایران تبریک عرض می نماییم واز خداوند متعال توفیق سربلندی ایشان را در امورات محوله خواستارریم ؛ امید واریم در رسیدگی به مشکلات مردم انقلابی و شریف مریوان توجهات خاصی داشته باشید. سایه مقام معظم رهبری مستدام باد.

پاسـخ

رحمت اله حقگوشنبه 7 اسفند 1395 | 11:53

1
1

یادش بخیراسفند61تاخرداد62مریوان بامردم باصفاومهربونش شهربااون حمام عمومیش برای بسیجیها دزلی پاسگاه شهداگردنه تته راه خون کمرسیاه 5قلعه طویله حلبچه خدایابعد33سال قسمت کن دوباره بتونم برم ببینمشون تجدیدخاطره بشه

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی