سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
حمله آشناگر به منتقدان دولت،
سه شنبه 16 آذر 1395 / 15:05|کد خبر : 4218|گروه : سیاسی

اخذ مجوز برای ساخت پالایشگاه نفت نمونه ای از اراده دولت برای توسعه کردستان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: رقبایی که در ادوار گذشته کارهای خود را انجام نداده اند اکنون انجام آن کارها را از دولت مطالبه می‌ کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: رقبایی که در ادوار گذشته کارهای خود را انجام نداده اند اکنون انجام آن کارها را از دولت مطالبه می‌ کنند.

به گزارش زریوار خبر، ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر روز دوشنبه در دیدار با اعضای حزب اعتدال و توسعە در کردستان با بیان این مطلب افزود: به جای اینکه آنان پاسخگوی کارهایی که باید در دوران خود آنان انجام می‌ شد باشند هم اکنون از دولت توضیح می‌ خواهند.


وی با اشاره به اینکە در مسایل سیاسی اخلاق باید هموارە سرلوحە کارها قرار بگیرد اظهار کرد: متاسفانه برخی از جریان ها با زیرپا گذاشتن اخلاق و انصاف تنها بدنبال تخریب دولت هستند.


آشناگر احزاب و گروه های سیاسی فعال را به دفاع منصفانه و واقع بینانه از دولت فراخوند و اضافه کرد: همه باید بدانند که کشور و استان در دورە درآمدهای کلان نفتی بر ریل توسعه واقعی قرار نگرفت و دولت تدبیر و امید باوجود مشکلات عدیدە درآمدی کارهای چشمگیری در استان انجام دادە و خواهد داد.


وی با اشارە به اینکە اعتبارات سفر ریاست جمهوری به کردستان بطور کامل تخصیص خواهد یافت اظهار کرد: باید همه نخبگان و فعالان سیاسی مواظب باشند کە مطالبات را زیاد گسترش ندهند و درحد و توان مالی دولت انتظار داشته باشند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: بالا بردن غیرواقع بینانه خواسته ها افتادن در تور تخریبی رقبای سیاسی و جریان های مخالف دولت است.


وی به تنگناها و محدودیت های مالی دولت تدبیر و امید نیز اشارە کرد و گفت: با وجود همە مشکلات اعتباراتی، در گوشه گوشه استان کار و فعالیت عمرانی در حوزە های راە، آب، کشاورزی و صنعت در حال انجام است.


آشناگر نگاه ویژە دولت و نظام به توسعه کردستان را کاملا مشهود ارزیابی کرد و ادامە داد: سفر مقامات مختلف به استان در راستای بررسی و حل مشکلات، ساماندهی بازارچه های مرزی و معابرکولبری، صادرات سوخت از طریق مرزنشیان، اخذ مجوز برای ساخت پتروشیمی و پالایشگاە و اهتمام دولت بە ایجاد منطقە آزاد تجاری صنعتی بانە مریوان تنها نمونە هایی از ارادە دولت و نظام بە توسعە کردستان است.


این مقام مسئول همچنین اقدامات گستردە دولت در حوزە های فرهنگی و اجتماعی را نیز برشمرد و افزود: راە اندازی رشتە زبان و ادبیات کُردی در دانشگاە کردستان، برگزاری دو دورە جشنوارە هنر و فرهگ اقوام ایرانی، برگزاری جشنوارەهای مختلف نمایشی و برگزاری کنسرت های گوناگون نمونە هایی از اقدامات فرهنگی دولت در استان است.


آشناگر تمامی دستگاە ها و نهادها را در ایجاد فضای آرام برای فعالیت های فرهنگی در کردستان ستود و اضافە کرد: کردستان دارای یک غنای بزرگ فرهنگی در بخش های مختلف است و دارای جایگاهی رفیع در میان کُردهای منطقە است.


وی در ادامە سخنان خود بە انتقادها دربارە عدم کادرسازی در پست های مدیریتی استان پاسخ گفت و اظهار کرد: هم اکنون در بدنە دولت از حضور و توان شخصیت های توانمند استفادە می شود.


وی با اشارە بە اینکە در انتصاب مدیران و فرمانداران هموارە صلاحیت عمومی، توانایی و کاردانی مد نظر قرار می گیرد گفت: هموارە انتصابات با مشورت و نظر خواهی از حامیان دولت و متنفذین اجتماعی انجام می شود.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: استفادە از نیروهای جدید در بدنە اداری و مدیریتی استان دلیلی روشن بر تمایل و خواست دولت برای کادرسازی است.


آشناگر در ادامە سخنان خود با بیان اینکە اولویت دولت استفادە از نیروهای همفکر خود در سمت های گوناگون است اضافە کرد: کسانی باید پست های مدیریتی و اجرایی دولتی را اشغال کنند کە برنامەهای دولت را قبول داشتە باشند.


وی این نکتە را نیز اضافە کرد کە باید از دیگر نیروهای شایستە و متخصص بە نحو مطلوب در ادارە استان استفادە کرد.


او در پایان سخنان خود حزب اعتدال و توسعە در کردستان را حزبی منظم با تشکیلات شهرستانی نام برد و گفت: احزاب نقش موثری در تلطیف و شادابی فضای جامعه بر عهدە دارند و می توانند یاری رسان دولت در تدوین و اجرای برنامەها و کادرسازی باشند.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروندسه شنبه 16 آذر 1395 | 15:51

3
0

با اندك مطالعه و شناختي پيرامون امايش سرزمين ميتوان فهميد كه كاربري زمين بايد با توجه به وضعيت خاص و حاد تعريف شود و نه اينكه در كنار تنها درياچه كه جز منابع كمياب طبيعي است پالايشگاه زده ميشد اگر اصرار بر زدن پالايشگاه بود ميشد كمي دور تر احداث نمود مثلا در سرواباد .در انتصاب مديران اگر چه توانمنديها ملاك است اما بومي گزيني ديده نمي شود (و يا اگر فرد بومي توانمندي پيدا شد بر چسب بي تعهدي و يا فاقد سابقه مديريتي به وي زده ميشود؛ مگر همين مديران عزيزي كه از اقصي نقاط دورتر اولين تجربه مديريتي خود را در استان كردستان كسب ننموده اند(بالاخره بايد از جايي شروع كرد). راجع به منتقداني هم كه از انها نظر خواهي مي شود وابسته به جناح دولت يا وابسته به مديران انتصابي هستند يك منتقد اجتماعي بايد فارغ از جناح بينديشد و صرفا واقعيات جامعه را ببيند و روشنگري نمايد .

پاسـخ

رﺽایسه شنبه 16 آذر 1395 | 18:53

12
0

کم کم وارام ارام می خواند این پالایشگاه نفت را در حاشیه زریبار به مردم مریوان بقبولانند

پاسـخ

انورسه شنبه 16 آذر 1395 | 19:06

9
0

**********،مى برن وميدوزن ميخوان زريبارومحيط زيست مريوان رونابودكنن!مردم اين پالايشگاه روكه نفعش به جيب عده اى خاص وغيربومى ميره نمى خوان ؛دقيقامثل اين ميمونه كه من يك زمين شخصى دارم يه آقايى بياد وبگه من يه خونه ميسازم واسه خودم وشماهم نبايدجيكت دربياد!هيچى ديگه اين پالايشگاه رواراكيها درست ميكنن خودشونم نيروخودشونوميارن مافقط بايدنگاه كنيم!٠

پاسـخ

زانیارسه شنبه 16 آذر 1395 | 19:31

10
0

یک بازیه دیگه ...

پاسـخ

مریوانکمچهارشنبه 17 آذر 1395 | 00:27

6
0

واقعا خسته نباشه دولت بی تدبیر و ناامیدی . آخ خداوکیلی این امیده به مردم می دید. اگر این خبر خوشتون باشه باید دو دستی به سرمون بزنیم.

آقای آشناگر تا به حال چند بار با مخالفان دولت نشست و برخواست داشتید که ازشون انتظار دارید شما را درک کنند. همین که شما مسئول هستید به معنای اطاعت کردن از شما نیست. اگر واقعا صادق هستید و قصد کار دارید از منتقدان دعوت کنید و با هم حرف بزنید. ولی مطمئن هستم شما و دوستانتان هرگز این کار را نمیکنید چرا که برخلاف گفته هایتان دوست دارید وضعیت به همین شکل باشد تا مردم از وضعیت معیشت و بیکاری و ... و وضعیت اقتصادی کشور بی خبر باشند.

پاسـخ

زریبارچهارشنبه 17 آذر 1395 | 01:06

3
0

اکثر مسءولان گند کارهاشون در اومده با این حقوقهای نجومی نمونه اش هیءت مدیره همین صندوق ذخیره فرهنگیان که می خواهند زریوار و محیط زیست و دشت بیلو رو هم فدایشان بکنند. سودش به جیب بعضی ها ،الودگیش برای ما. اقایان مسءول بر خلاف نظر مردم عمل کردن هنر نیست و خواسته های مردم رو بشنوید چون با اجرای این طرح دودش فقط به چشم این مردم می رود.

پاسـخ

یک فرهنگی طرفدار نسل آیندهچهارشنبه 17 آذر 1395 | 22:42

3
0

والله از طرفداران دوم خرداد وسید هستم وبه دولت تدبیر وامید رای دادم ولی با اصرار براحداث طرح پالایشگاه اون هم در زمینهای که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شه زمین حاصلخیز جهت کشاورزی ومنابع آب فراوان زیر زمینی چرا مردم را بهنا کجاباد می برید وخودتون به کوچه علی چپ داداش جان سدی جلو زریبار درست کردید در زمان سازندگان به غیر از کوچک کردن دریاچه هیچ نفعی نداشت حالا هی بگید ناتوانی دولت قبل والله با این کارتان هرچند به روحانی رای دادم ولی دولت قبل مثل شما مغرورانه حرف نمی زدند نمونه حکومت تدبیر وامید همین فرماندار ******** که فکر می کنه دوران ارباب ورعیتیه والله قدیمیها رتست گفتند که کار را به کاردان بدهید این آغا یک پستی دارد خیلی براش سنگین است هی می گه که پالایشگاه خوب است .در ضمن می گفتند که نصف شب رفتند بنر پتلایشگاه راشبانه زده اند وطبق گفته اهالی خاومیرآباد دوساعت بنره اونجا بوده.

پاسـخ

احمدیچهارشنبه 24 آذر 1395 | 02:51

0
0

ای کاش فراموش نمیکردیم یک روز میمیریم و باید جوابگوی دروغ هامون باشیم فقط تعجب میکنم و قطعا تاریخ ایران فراموش نخواهد کرد دروغگوترین دولت دولت تدبیر و امید بود اقای اشناگر جوری صحبت میکنن انگار الان دولت قبل سر کاره برادر من وعده ی صد روزه رو روحانی داد اگه میدونست اینجوره پس چرا قول داد *********** شایدم تیم کارشناسیشون ابنارو بهشون گفتم مرد مومن پالایشگاه اونم کنار دریاچه ی زریبار خودت خندت نمبگیره؟

پاسـخ

س ص ح پ قچهارشنبه 24 آذر 1395 | 21:51

0
0

بنظر من
******** من بدون پرده میگویم . دولت کنونی امیدش
را از چهار سال بعدی . ناامیدی است . لذا میخواهد دردولت بعدی مریوان یک چالش
بزرگ ناامنی بوجودآورده باشد . که باتوجه بوضعیت جغرافیائی آن خیلی خطر
ناک واحتمالا قابل کنتورل نباشد . من بمسئولین ومردمانیکه خیر خواه این
منطقه از کردستان . ایران اسلامی هستند. وعاقبت خوبی برای مملکت ایران اسلامی می خواهند .
میگویم بفکر پالایشگاه در مریوان نباشند . دودش بچشم سر تاسر ایران خواهد
رفت (( این خط و این نیشان )) زریبار مریوان ومریوان را قوربانی درآمد
زائی کشور نکنید . خیالتان راحت کنم . اگر من میدانم . بدرآمد نخواهد رسید .
بود جه مملکت اسلامی را تضییع نکنید ؛

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی