سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه سال ابتلا به بیماری سرطان،
چهارشنبه 19 آبان 1395 / 09:55|کد خبر : 4106|گروه : اجتماعی

سرطان، همبازی دیار کودک 7 ساله مریوانی/ مردمانی که امید را در دل کودک سرطانی زنده می کنند

کودک مریوانی باید به فکر نشاط و شادی باشد اما درد و رنج ناشی از بیماری سرطان، دیار را خانه نشین کرده است.

کودک مریوانی باید به فکر نشاط و شادی باشد اما درد و رنج ناشی از بیماری سرطان، دیار را خانه نشین کرده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، نعمت های خداوند رحمان فراونند بطوریکه قابل شمارش نیست.
 

اغلب خریدنی و گه گاهی بخشیدنی نیست.
 

سلامتی گوهری گران قیمت که بیشتر ما انسانها از آن برخورداریم و درازای آن بهایی نمی پردازیم ولی وقتی خداوند آن را از ما باز دارد درمان هم برای بازگشتش عاجز است، اگر خدا نخواهد، دوبارە عطا فرماید.
 

دیار مرادی کودک 7ساله مریوانی که بدلایل متعدد جسمی، آوای کودکانه یش را زیر تیغ جراحی و شیمی درمانی و زمین گیرشدن دراتاقش سپری می کند.
 

کاک احمد، جان فدایش می کند.

سرطان، همبازی دیار کودک 7 ساله مریوانی/ مردمانی که امید را در دل کودک سرطانی زنده می کنند
 

دیار سه سال پیش فروردین 93 پس از یک بیماری و به دنبال مراجعه وتشخیص پزشکی معلوم شد که یک توده برروی کلیه راستش پدید آمده است که جهت درمان او را عمل جراحی کردند که خود مشکلاتی متعدد پیش آورد.
 

متاسفانه پس از مدتی فاصله با بیماریش مشخص گردید که یک بیماری مغزی نیز در سرش وجود دارد. قبول کردنش برایمان سخت بود چون دیار تازه داشت از بیماری قبلیش نجات می یافت ومی خواست همانند همبازی هایش کودکی کند ولی تقدیرالهی چیزدیگری بود. با توکل وامید به خداوند پیگیر درمان گشتیم.
 

بنا به تشخیص تیم پزشکی متاسفانه دچار بیماری نوربلاستوما(تومور مغزی)شده بود. که حتما نیازمند عمل جراحی جهت برداشتن تومور بود. -نوروبلاستوما (به انگلیسی: Neuroblastoma) یکی از شایعترین تومورهای بدخیم توپر دوران کودکی است که در کلیه ایجاد شده و بیش‌ترین احتمال بروز آن در کودکان وجود دارد.
 

بنده که دارای شغل آزاد بودم مجبور بوده که بدنبال درمان بروم.
 

پس از چند جلسه عمل جراحی دربیمارستان مفید تهران با هزینه های گزافی اعم از درمانی و اسکان و مخارج روزانه روبرو شدیم که ما را وادار به فروش تنها داراییم که خانه ام بود نمودم که دوره های جراحی طولانی و نیاز به مراجعه های پیاپی داشت.
 

اما متاسفانه عمل جراحی کمکی آنچنانی به بهبود بیماری نکرد و سرانجام به قرینه ی چشم راستش نیز سرایت کرد که نیازبود برای پیوند قرنیه نیزکه شامل 5 دوره عمل جراحی بود. بیش از هر چیز سلامتی دیار برای من دراولویت بود ولی فشارهزینه های درمانی نیز به تدریج بیشتر می شد چون از طرفی قادر به انجام امرارمعاش نبوده واز سویی هم با کمبود منابع مالی روبرو بودم.
 

در نهایت ناچار به گرفتن بدهی هایی ازاطرافیان گشتم تا شاید بتوانم کمبودهایی را جبران کنم.
 

پس از عمل جراحی قرنیه چشم راست، چشم چپ او نیز دچار برآمدگی شد که پزشکان، برای جلوگیری از پیشرفت آن چشمش را با گیره های مخصوصی بستند.

 

سرطان، همبازی دیار کودک 7 ساله مریوانی/ مردمانی که امید را در دل کودک سرطانی زنده می کنند
 

و بعد از آن دچار ضعف شنوایی گوش راست نیز شد که در بیمارستان بوعلی مریوان با نصب دستگاه وی تی در مجرای گوشش خوشبختانه تا حدودی برطرف شد.
 

بنا به تصمیم تیم پزشکی 14جلسه شیمی درمانی تجویز شد که درحال حاضر 8جلسه از دوره شیمی درمانیش انجام شده است.
 

اکنون دیار حدود 6ماه است که زمین گیر شده است و با مشکل زندگی می کند. خواب ندارد و بدلیل درگیربودن لگ و گردن و بی حسی دست چپ و درد پایش اغلب به حالت درازکش بوده و درد می کشد.
 

ما نیز بنابه پرداخت هزینه های زیاد پزشکی واسکان و رفت آمد و عدم توانایی اشتغال در این مدت با بدهی های زیادی روبرو شده ام. برای نمونه به غیر از کلیه هزینه عمل های جراحی و تأمین دارو فقط برای یک جلسه شیمی درمانی بیش از700 هزارتومان هزینه داریم.
 

ما هنوز از رحمت خداوند ناامید نیستیم و امیدواریم که دیار سلامتی خود را بدست آورد.
 

بنا به گفته پزشکان پس از اتمام دوره شیمی درمانی که انشاۦالله بهبود یابد که درغیر اینصورت نیازمند عمل جراحی (مغزاستخوان)خواهد بود که برآورد هزینه آن حدود 80میلیون تومان می باشد.
 

کاک احمد، گفت: ما نهایت تلاش خود را با مراقبت و پیگیری پیش می گیریم ولی درواقع عدم توانایی مالی و فشار بدهی های قبلی مشکل بزرگی پیش آورده است که جدا از ناراحتی وجود بیماری و وضعیت ناگواردیار دغدغه ای بزرگتر برایمان شده است.
 

دکترمرادویسی پزشک دیار، گفت: بیماری ایشان متاسفانه درحالت بدخیم بوده و جهت درمان آن نیازمند مراقبت پزشکی ودوره های کامل شیمی درمانی است که اگر با این دوره ها بهبود نیابد نیازمند پیوند مغزاستخوان می باشد. 
 

وی افزود: ما نهایت تلاش خودرا بکارگرفته بیش ازهر چیز از خداوند منان طلب شفایش هستیم، که انشاۦالله بزودی پیشرفت تومورش متوقف گشته و بهبود یابد.

 

کاک احمد پدر دیار ادامه داد: ما بیش ازهر چیزی آرزوی بهبودی فرزند عزیزمان را داریم و حاضرم بانهایت قناعت زندگی کرده به شرطی که حداقل حدودی از هزینه های درمانیش را تامین کنیم و بازاگر عاجز بمانیم، کلیه هایم را بفروشم.
 

کاک احمد، گفت: سلامتی نعمتی است که تا نبودش را احساس نشود کسی قدرش را نمی داند پس قدر آن را بدانیم حرفی هست که شاید تنها پدر و مادران آن را درک کنند که آن نعمت سلامتی فرزند است چون هیچکس مثل جگرگوشه اش نمی شود.
 

دیار تا چندی پیش حداقل ازلحاظ ظاهری و جسمی بهتربود و آرامش خاطر بیشترداشتیم ولی اکنون...

سرطان، همبازی دیار کودک 7 ساله مریوانی/ مردمانی که امید را در دل کودک سرطانی زنده می کنند

 

شاید وضعیت دیار برای مردم فقط یک صحنه دلخراش باشد ولی برای ما دنیایی باورنکردنی است. من به همه والدین عزیز فقط یک سخن دارم. خواهشا اگر فرزند دلبندتان را درصحت و سلامتی می بینید که امیدوارم همیشه اینطورباشند. فقط خدا را سپاس گویید و قدر این نعمت گرانبها را بدانید چون باورکنید دیارعزیز ما نیز مدتی پیش مانند همه بچه های دیگر بود و هیچگاه فکر چنین روزی را نداشتیم و اکنون هم غیر قابل تصوراست وحالا می دانیم که سلامتی فرزند چه نعمتی است.
 

مادر دیار نیز، که با ناراحتی دیار را نگاه می کرد، گفت: من از این در تعجبم که مادرانی بخاطر کمی ناراحتی و سختی از دست فرزندشان او را دعا کرده و ناسپاس می گویند، و نمی دانند که گرم شدن یکی از انگشتانش چه سخت است تا برسد به وضعیت فرزند دلبند من. پس خواهشا بخاطر شب بیداری های گه گاهی بخاطرفرزندتان دلگیرنباشید چون من و احمد به نوبت تاصبح پرستاریش می کنیم.

 

دیار فرزند همین شهراست. پسربچه ای که تا مدتی پیش همانند همه بچه های دیگر ایده هایی دردنیای کودکانه خود پرورانده بود و خانواده اش از او قهرمانی در ذهن برای خودشان می دیدند ولی تقدیرالهی چیز دیگری بود.
 

کاک احمد در تقاضا ازهمشهریان بیش از هر چیز خواستار دعای خیر بودند چون اعتقاد داشتند که بهبودی دیار در دست خداست و چون روزی که سلامتی را از او گرفت و تنها او می تواند سلامتیش را بازگرداند.
 

وقتی برای تهیه خبر وارد منزل شدیم و وضعیت دیار 7 ساله را دیدیم و درد دل پدر و مادر دیار را شنیدم و به عمق مشکلات مادی و فشارهای بدهی های زیاد و مخارج آنها پی بریدم. بدلیل پیگیری مدام و طولانی مراحل شیمی درمانی مدتی است از انجام کار عاجز مانده بودند و توانایی امرارمعاش نداشتند. برما لازم است که به عنوان یک همنوع و انسان جهت حل مشکلات مادی او در حد توانایی خود قدم برداشته و همچنین ازخدای منان طلب بهبودی دیار گیان را داشته باشیم.
 

زریوار خبر درگذشت دیار مرادی را  تسليت عرض كرده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و شكيبايى آرزومندیم.

سه سال است مبتلا به بیماری سرطان

 

گزارش مسلم کیائیان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کارمند از تهرانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 10:33

34
0

الله شفای عاجل عنایت فرماید و خواهشمندم از همه و هر کسی این خبر رو میشنود و میخواند لطفااااااااااااااااااااااا کمک مالی هر چند اندک،نمایید تا حداقل ذره ای از درد این خانواده را برداشته باشیم و همیشه و در همه حال خداوند سلامتی و شادی نصیب نماید. از سرمایه داران عزیز هم خواهشمندم پیش قدم شوید در امرخیر و اینگونه خبرها فرصتی ست که اثبات کنیم انسانیت نمرده و وجدانها هنوز بیداره

پاسـخ

.....چهارشنبه 19 آبان 1395 | 11:57

17
0

واقعا از ته دل نارحت شدم ایشالله که خداوند به دیار عزیز کمک کنه و لطفش شامل حالش شه

پاسـخ

امید کریمیچهارشنبه 19 آبان 1395 | 12:03

14
0

خداوند منان ایشالله شفای دیار عزیز را میرساند

پاسـخ

شایانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 12:16

15
0

اشک بازیچه ایست.. شعر بازیچه ایست..
***
آیا آنکه در حسابهای بانکیش هزاران میلیارد انباشته و سود یک ماه آن بیست میلیارد تومان است و البته مدام از عدالت داد سخن می دهد؛ آنکه برای جهیزیه ی دخترش چهار میلیارد هزینه می کند و البته جای مهر نماز بر پیشانیش، به روشنی گواه ابزار کسب و کارش است؛ و آنکس که همچون من و ما تماشاگر است و بس؛ تا جاودان خواهد زیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
***
در چاهی فریاد می کشم: « زمین گندید آیا بر فراز آسمان کس نیست؟! »
و چه نیکو پاسخ می دهد..
***
و بگذار چشمانت را ببندند که من نیز بسته ام..
و بفروش کلیه هایت را که من نیز قلبم را فروخته ام..

پاسـخ

هورامانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 12:35

6
0

الله رحیم و متعال شفای عاجل برای دیار بفرستد
خدایا فزرندان امت رو از بلا و مصیبت محفوظ بفرما

پاسـخ

لقمانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 12:54

13
0

انشاالله خداوند متعال شفا عاجل نصیب دیار کوچولو فرمایید و هر کدام از سرمایه دارن عزیز میتوانند این خانواده محترم را تنها نگذارند در ضمن پیشنهاد میکنم به پدر دیار که یک موسسه خیریه سرطانی فوق پیشرفته تو زنجان هست به اسم مهرانه که مراجعه کنند به این موسسه خیره چون واقعاً پیشرفته هست و بصورت رایگان سرطان را درمان میکند در ضمن یک هتل بسیار زیبا برا اقامت همراه بیماران هم داره که تا دو ماه رایگانه انشاالله هرچه زودتر سلامتیشون را بدست بیاورند

پاسـخ

امید رچهارشنبه 19 آبان 1395 | 13:50

8
2

واقعا اشک از چشمانم جاری شد... خدایا شفا نصیبش کن

پاسـخ

کردستانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 16:32

5
0

ان شاء الله خداوند متعال شفای درد تمام بیماران جهان را بدهد

پاسـخ

سهیلا مریوانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 18:47

12
0

واقعا ناراحتم خیلی؛برای دیار عزیز؛چشمام پر از اشک و افسوسه؛ ای کاش کاری از دستم بر میومد ای کاش ؛ من خودمم وضعیت مالیم خیلی بده اما بازم به دیار کمک میکنم؛ از همشهری های عزیزم تقاضا میکنم بهش کمک کنید؛ خیلی از همشهری های عزیزم واقعا میتونن خیلیییی کمک کنن به دیار جای دوری نمیره فقط چن لحظه خودتونو بذارید جای دیار که چه دردی میکشه کمک کنید خواهش میکنم

پاسـخ

نرمین مریوانچهارشنبه 19 آبان 1395 | 20:29

8
0

واقعا دردناکه
از ته دل ناراحت شدم
چشمام پر از اشک شده
انشالله خداوند شفاش بده،سلامتی بهش عطا کنه
آمین

پاسـخ

امجد بارنامهچهارشنبه 19 آبان 1395 | 21:41

8
1

خوای گوره شفای بات واقعا متاسفم بو مسئولین شاره کمان که بی توجه ان

پاسـخ

انورچهارشنبه 19 آبان 1395 | 22:08

10
0

ببينم**پولهاى اين شهركجان وجدانتون آزارتون نميده،هرلحظه امكان داره تمام داراييهاتون ازدستتون بره ياايست قلبى كنيداين بچه جلوى چشمتون داره پرپرميشه،اونوقت راحت كفه مرگتون ميزاريدوميخوابيدمتاسفم كه اين كمكهايى كه ميشه اقشارمتوسط به پايينه،ازاين پول پرستى دست برداريداين خانواده روكمك كنيد.

پاسـخ

پیمان محمدی (پاوه )پنجشنبه 20 آبان 1395 | 00:37

5
0

با سلام واقعا با خواندن این مطلب خیلی ناراحت شدم و دل هر انسان رو به درد میاره / من هم در حدتوانم کمک خواهم کرد از تمامی دوستانی که این مطلب رومیخوانند یه خورده حس انسان دوستی رو بکار ببندند

پاسـخ

فردینجمعه 21 آبان 1395 | 19:03

1
0

انشالله خدای متعال او را شفا دهد واقعا با خواندن مطلب خییلی نارحت شدم

پاسـخ

ایرانییکشنبه 23 آبان 1395 | 10:24

1
0

سلام
خوا گیان شه فاش په کیانو .... ان شاء الله

پاسـخ

نارینا از سنندجدوشنبه 24 آبان 1395 | 18:16

2
0

خدا شفای عاجل به دیار عزیز . ودیارهای مملکتمان بدهد. در حد توانم کمکش خواهم کرد

پاسـخ

مه ریوانجمعه 28 آبان 1395 | 00:24

1
0

خدا شفا بده از کسانی که توانایی مالی دارند خواهشمند است به همچنین کسانی کمک کنند شاید گوشه ای از رنج و غم این عزیزان کم بشه

پاسـخ

حامدچهارشنبه 3 آذر 1395 | 09:53

0
0

ان الله مع العسر یسری\\\\r\\\\nبراستی پایان هر ناراحتی خوشحالیست اما شاید ما درکش نکنیم\\\\r\\\\nاین دنیا محل گذر است چه بخواهیم چه نخواهیم\\\\r\\\\nاما آنچه که ماندگار است لبخدی بر لب دیگری نشاندن حتی اگر به قیمت گریه خودمان باشد\\\\r\\\\nچون بعدها خواهیم فهمید این گریه از هزار لبخند و قهقهه ای که می زنیم بهتر بوده است\\\\r\\\\nپس از هم اکنون شروع کن تا توانی لبخدی بر لب مخلوقی بنشان که لذتش بی نهایت است

پاسـخ

هلووشنبه 6 آذر 1395 | 20:37

0
0

لطفا اگر تماس داريد با خانواده ديار مرادى ايشان را به بيمارستان مهرانه زنجان معرفى كنيد ودر صورت امكان جواب را اعلام بفرماييد ممنون

پاسـخ

برهان کانی تمرخاندوشنبه 22 آذر 1395 | 22:30

0
0

به داخیکی گرانه وه او رو 95/9/22دیار مال اوای له باوکو دایکیو کسو کاری کرد روحی شاد بی خوای گوره سبوری به بنه ماله بات

پاسـخ

مریمچهارشنبه 14 تیر 1396 | 08:58

0
0

سلام. درایام ماه مبارک رمضان بچه ای سه ساله که دچار همین بیماری بود و وضعیت وخیمی داشت توسط والدینش به زیارت بی بی شریفه دختر یازده ساله امام حسن مجتبی در شهر حله عراق وسپس مرقد مطهر اقا امام حسین و ابالفضل العباس برده شد والان چندروزه که شفای کامل گرفته. این دختربچه سرور نام داره وساکن بوشهر هست. پزشکان شیراز به نامهای دکتر ذکاوت و دکتر فروتن و پزشکان تهران جوابش کرده بودن اما خانواده اش اورا مرخص کرده و به حرم بی بی برده بودن. نام دختر بچه شفا یافته سرور می باشد و امروز عصر در حسینیه بنت الحسن واقع در خیابان سنگی بوشهر ویژه برنامه ای با حضور این کودک و خانواده اش تدارک دیده اند. برای سلامتی دیار عزیز هم همگی دعا کنیم و توصیه می کنیم حتما به زیارت بی بی شریفه ملقب به طبیب اهل بیت ببرندش. حتما شفا می گیرن به امید خداوند مهربان.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی