سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مشاوره رئیس سازمان محیط زیست نقل کرد:
چهارشنبه 12 آبان 1395 / 12:33|کد خبر : 4084|گروه : اجتماعی

معصومه ابتکار، ارزیابی زیست محیطی احداث پالایشگاه نفت مریوان انجام نشده است

مشاوره رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در خصوص ساخت پالایشگاه نفت در مریوان با رئیس سازمان گفتگو کرده است، گفت: خانم معصومه ابتکار و سازمان محیط زیست تأکید کردند تا کنون ارزیابی زیست محیطی احداث پالایشگاه مریوان انجام نشده است.

مشاوره رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در خصوص ساخت پالایشگاه نفت در مریوان با رئیس سازمان گفتگو کرده است، گفت: خانم معصومه ابتکار و سازمان محیط زیست تأکید کردند تا کنون ارزیابی زیست محیطی احداث پالایشگاه مریوان انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، اسماعیل کهرم مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص ساخت پالایشگاه نفت در دشت بیلو مریوان با اشاره به اینکه ساخت این پالایشگاه در کنار دریاچه زریوار مضر است، افزود: معمولا در ابتدای این گونه اقدامات و کارها ارزیابی زیست محیطی انجام می شود ولی به طور کلی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها برای محیط زیست مضر هستند. اگر چنانچه در کنار دریاچه اقدام به ساخت پالایشگاه بکنند اقدام درستی نیست و عجیب این است که چطور اداره محیط زیست مریوان این موضوع را تأیید و اداره کل محیط زیست استان کردستان مجوز آن را تأیید کرده است.

 

کهرم با اشاره به اینکه نگران ساخت پالایشگاه نفت در مریوان است، با تأیید اینکه در صورت لحاظ کردن همه موارد و ملاحظات زیست محیطی در ساخت این پالایشگاه در کنار دریاچه با توجه به کوچک بودن حوزه آبریز و آبخیز آن چهره این منطقه زشت خواهد کرد .
 

مشاور رئیس سازمان محیط زیست  با بیان اینکه این موضوع را از سوی خانم معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست پیگیری خواهد کرد، گفت: در پیگیری انجام شده رئیس سازمان محیط زیست و مدیر کل محیط زیست استان کردستان تأکید کردند مجوز احداث پالایشگاه نفت در دشت بیلو مریوان تا کنون صادر نشده است.

 وی افزود: رئیس سازمان و مدیر کل استان کردستان اعلام کردند که هنوز ارزیابی های زیست محیطی ساخت این پالایشگاه انجام نشده است .
 

مشاور محیط زیست سازمان محیط زیست، گفت: اطلاع رسانی و اعلام احداث پالایشگاه در مریوان زمینه سازی برای ساخت آن است اما سازمان محیط زیست به مریوان و دریاچه زریوار حساس هستند و تا کنون اجازه این کار را نداده اند.
 

عبدالمحمد زاهدی بعدازظهر روز سه شنبه در حاشیه همایش گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان مریوان، گفت: سازمان محیط زیست مجوز ساخت مینی پالایشگاه نفت را در مریوان صادر کرده است و زمین مورد نیاز این پالایشگاه نیز در دشت بیلو واگذار شده است.
 

در حالی استاندار کردستان صراحتا در جمع خبرنگاران از صدور مجوز سازمان محیط زیست در خصوص احداث پالایشگاه نفت سخن گفت که مشاور رئیس سازمان محیط زیست به نقل از خانم معصوم ابتکار از انجام نشدن ارزیابی های زیست محیطی احداث این پالایشگاه نفت خبر می دهد.


به گزارش زریوار خبر، مردم مریوان با احداث و ساخت پالایشگاه در این شهرستان مخالف نیستند اما با ساخت این پالایشگاه در "دشت بیلو" در حالی که میزان مضر بودن و مقدار آلایندگی آن برای دریاچه مشخص نشده است مخالف هستند.
 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اقبال صالحیچهارشنبه 12 آبان 1395 | 12:51

18
2

زیبار شناسنامه شهرمریوان و از جاذبه های گردشگری و توریستی در استان است لذا از هرگونه اقدامی که زیستگاه و زیبایی های این دریاچه را مورد مخاطره قرار باید جلوگیری بشود .ما باساخت مینی پالایشگاه در دشت بیلو که فاصله کمی با دریاچه دارد مخالفیم وا از مسئولین بالا مقام نیز خواستار پیگری این موضوع هستیم، و میتوان با برنامه ریزی مکان مناسب دیگری را جهت انجام این پروژه انتخاب نمود . باتشکر

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 12 آبان 1395 | 14:25

13
3

اقای استاندار شماکه میگفتید بگذارید کارشناسان محیط زیست نظر دهند. خدا رو شکر نظر کارشناسی هم رسید.

پاسـخ

سیناچهارشنبه 12 آبان 1395 | 16:31

7
5

خخخخخ اداره محیط زیست مریوان ادم خندش میگیره، ....

پاسـخ

شاهوچهارشنبه 12 آبان 1395 | 18:08

8
3

جناب آقای استاندار چرا اینقدر اصرار به ساخت پلایشگاه آن هم در کنار دریاچه زریوار دارید؟ شما قبلا گفته یودی نظر سازمان محیط زیست مجوز احداث پالایشگاه را داده اند. اگر قصد خدمت و توسعه مریوان را دارید می تونید در زمینه توسعه زیر ساخت ها مثل جاده و احداث کارخانجات محصولات کشاورزی و دامپروری همت کنید.

پاسـخ

کریم زادهچهارشنبه 12 آبان 1395 | 20:03

7
4

اگر کسی مریوان را نشناسد فکر می کند این شهر هیچ زمینه دیگری برای سرمایه گذاری ندارد یا اینکه هیچ نقطه دیگری برای احداث پالایشگاه ندارد،چرا این بودجه در زمینه توریسم هزینه نمی شود،چرا باید دقیقا دست روی نقطه ای گذاشته شود که قلب تپنده زندگی در مریوان است آنهم به بهانه واژه دهان پر کن ایجاد اشتغال.

پاسـخ

آبچهارشنبه 12 آبان 1395 | 21:19

5
3

امیدوارم هر چه زودتر سازمان محیط زیست، کنسل کنن احداث پالایشگاه رو و مدیران رسما بیایند از مردم بابت ارائه اطلاعات نادرست عذرخواهی کنند. و هر چه سریعتر کنسل شدن مجوز پالایشگاه رو در جوار زریبار تمام شده اعلام کنند. متاسفم برای مدیران غیرمتخصص که جز بدتر کردن فضای روانی جامعه این شهرستان کار دیگری رو بلد نیستن.

پاسـخ

توروخداچهارشنبه 12 آبان 1395 | 22:38

5
4

خدا میدونه پشت مجوز صادر شده از طرف محیط زیست استان و شهرستان ******..

وجدان و انسانیت کجاست

پاسـخ

لقمانچهارشنبه 12 آبان 1395 | 23:59

5
4

دست سایت زریبار خبر درد نکنه خدایش خیلی زحمت کشدید و در این قضیه تلاش کردید . از اینکه رسالت خودتان را به این خوبی انجام دادید به عنوان یک شهروند از شما تشکر می کنم

پاسـخ

رﺽایپنجشنبه 13 آبان 1395 | 02:08

2
0

ممنون اززریبار خبر

پاسـخ

Samanپنجشنبه 13 آبان 1395 | 09:44

2
0

طبیعت به چه دردی میخوره،فقط پول، محیط زیستی های استان شرمتان باد.

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 13 آبان 1395 | 10:20

2
0

درست است که اگه این سرمایه در جهت توسعه توریسم و گردشگری صورت بگیره تحولی عظیم در مریوان و حتی استان از لحاظ جذب گردشگر و بالا رفتن میزان اشتغال رخ میده،اما عزیزان تا حالا به این سرمایه فکر کردید، مگه اینو بعنوان هدیه به مریوان دادن که هرجا دلشون بخواد هزینه کنن؟!!! این یه سرمایه گذار خصوصی تحت عنوان صندوق بازنشستگی فرهنگیانه، پس نظر دوستانی که می‌فرمایند چرا این سرمایه در جهت توسعه گردشگری هزینه نمیشه منتفیه، من میگم زیرا سرمایه گذار حاضر به هزینه کردن در زمینه گردشگری نیست، تنها بحثی که میمونه اینه که چرا گیر دادن به بغل دریاچه، زمین چهل هکتاری زیاده تو مریوان. اگه هدفشون ایجاد اشتغال و ایجاد کار برای جوانانه

پاسـخ

رضاپنجشنبه 13 آبان 1395 | 12:33

2
0

با سلام و عرض ادب
مکان مناسب واسه احداث پالایشگاه در ( دشت درزیان )
تشکر

پاسـخ

زریبارپنجشنبه 13 آبان 1395 | 14:16

4
0

اقای استاندار شما که شناختی از مریوان و زریبار ندارید اگر واقعا میخواهید کاری ماندگار برای این منطقه انجام بدهید حرف مردم رو بشنو و به نظراتشون احترام بذار اونوقت هم کاری بهتر انجام داده ای و هم نمرات کارنامه ات پیش بالا دستی هات بالاتر میرود.پتروشیمی کنار زریبار ؟! مگه میشه مگه داریم.

پاسـخ

هیواپنجشنبه 13 آبان 1395 | 14:23

2
0

استان هم تایید نکرده هنوز

پاسـخ

کوردیجمعه 14 آبان 1395 | 00:04

1
1

باور ندارم که دولت روحانی ، خصوصا محیط زیست کشور اجازه چنین فاجعه ای رو بدهند!

مردم مریوان باید در رد این طرح ظالمانه و ضد طبیعت مریوان بیشتر خودنمایی اعتراضی داشته باشند تا زریوار مان و طبیعت منطقه نابود نشود...

پاسـخ

مریوانیدوشنبه 17 آبان 1395 | 11:42

0
0

محیط زیست مریوان یا خانه سالمندان و شهر کوران خدا رحمت کنه محیط زیست تعطیله بابا
محیط زیست یا محیط ایست با پالایشگاه موافقت کرده و تمام شده. مدیرکل محیط زیست هم به خاطر این کار نمونه شده.............

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی