سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 4 آبان 1395 / 21:55|کد خبر : 4059|گروه : سیاسی

فرار به جلو برای دَر رفتن از نقد!

افرادی که فرار به جلو را خوب یادگرفته اند در مخفی کردن خصوصیات خویش استاد هستند مثلا دیگران را متهم می کند که اهای ( نه رگ های گردن به حجت قوی )! در حالی که خود رگهایی درشت شده تر دارد.

افرادی که فرار به جلو را خوب یادگرفته اند در مخفی کردن خصوصیات خویش استاد هستند مثلا دیگران را متهم می کند که اهای ( نه رگ های گردن به حجت قوی )! در حالی که خود رگهایی درشت شده تر دارد.

به گزارش زریوار خبر، فرار به جلو معمولا از سوی کسانی به اجرا در می آید که اصولا قصد بحث ندارند و یا در بحث بدنبال یک دیالوگ مفید نیستند بلکه در پی کوبیدن و شکست طرف دیگر یا اطراف دخیل در بحث هستند. شخصی که به جلو فرار می کند ( که در متن فراری نامیده می شود ) اصولا بنیه ی بحث ندارد نکاتی سطحی آموخته است و به بیخ و بن قضایا هیچ اشرافی ندارد . فرار به جلو رو گاهی می شود فرار به بالا نامید زیرا فراری در هر حال قصدش این است که جایی را به ناحق اشغال کند خواه این جا در جلو ترباشد یا در بالاتر از بقیه . معمولا می دانیم که شخصی که از هر لحاظ لایق باشد برتر و بالاتر و والاتر و جلو تر از دیگر افراد بحث کننده است. شخصی این خصوصیات بحث را به آرامی شروع می کند و دلایل منطقی می آورد و در صورت لزوم سکوت می کند اما فراری اصولا می خواهد به هر قیمتی جلو باشد و از انجا که خویش را دونده ای در یک مسابقه ی ماراتون می داند و بحث را برد و باخت می پندارد دائم در پی کوبیدن حریف به در و دوار مسیر است اگر چه خویش نیز در این گیرو دار آسیب می بیند اما بروی خویش نمی آورد زیرا فراری اصولا قدرت پوشش دادن به زخم های خود را آموخته است و یا راه را در این ماراتون به زعم خویش پر از سنگلاخ می کند تا حریف را از پیشروی باز دارد . فراری بسیاری از خصوصیات خویش را در طول زمان بر ملا می کند و نه فقط در استراتژی که در تاکتیک نیز به جلو فرار می کند . 

 

فراری(خصوصیت افراد فرار به جلو) در مخفی کردن خصوصیات خویش استاد است مثلا دیگران را متهم می کند که اهای ( نه رگ های گردن به حجت قوی )! در حالی که خود رگهایی درشت شده تر دارد. 

 

از مهمترین خصوصیات روانی و شخصیتی فراری ترس و در نتیجه عدم ورود به بحث های شفاهی است.

 

از انجا که فراری صحنه ی دیالوگ را میدان جنگ می داند در پی کشکر کشی است و احتیاج به نیروی پیاده نظام دارد و اگر نیابد در یک فرایند انفعالی (خویش ) را (ما) می خواند در حالیکه هرگز نمی گوید این (ما) چگونه حاصل می شود و اگر جزیی است از کل آنوقت آن کل کیست و وزن جز به کل چقدر است تا بهایی یابد. ؟؟!! فراری اصولا اصولا انسانی (ضد عقیده )است و نه (دارای عقیده). برای او مهم کوبیدن دیگران است و نه ابراز یک( عقیده ). او فقط انتقاد می کند و چیزی به عنوان عقیده بروز نمی دهد تا مورد نقد قرار گیرد و در صورتیکه خویش را در تنگنا ببیند با بکار بردن (ما ) بجای (من ) باز هم توهم خویش را آشکار می کند.

 

نهایتا شخص فراری(فرار به جلو) خود شروع به تخریب بحث می کند که اینجا نیز برای جلو گیری از لاپوشانی شکست ( به زعم خود ) است در دنیای مجازی اینکار به شیوه های مختلف انجام می گیرد . که یکی از راههای فرار به جلو در این مورد مسخره کردن اصل بحث یا متلک پرانی به فردی است که فراری از او می هراسد . 

 

شناخت فراری و گریز از بحث های حاشیه ای از او زیرکی خاصی می طلبد زیرا ممکن است گاهگاهی بسیاری از موضوعات ارائه شده از سوی او بصورت مفرد دارای ارزشی اندک باشند اما اگر همه اینان در کنار هم قرار دهند دو نکته اساسی قابل درک هستند به این معنی که دسته از اظهار نظر های ایشان اصولا متناقض همدگیر هستند و دسته ای همه شبیه به هم و تکرار مکررات است .. مکانیسم جابجایی به جلو را باید شناخت تا شخص فراری را از فرار بازداشت .

 

زریوار خبر در بخش های دیگر اخبار خود مثال های عینی این گونه افراد(فراری؛ فرار به جلو) را با ارائه مستندات جهت آگاهی و شناخت با این گونه تفکرات و شخصیت ها منتشر خواهد کرد.

 

منبع : webswan.ir

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

فرار به جلو نقد انتقاد فراری

بازدید ها : 1439

نظرات بینندگان :

س ص ح پ قدوشنبه 10 آبان 1395 | 19:27

0
0

کاکه بخوا ئه وانه هه میشه درو ئه ده ن وخلک فریب ئه ده ن وه هه ر گیز پی له راستی نانین

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی