سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
سه شنبه 4 آبان 1395 / 08:56|کد خبر : 4055|گروه : سیاسی

باید برای حضور وزیر اهل سنت در کابینه دولت دوازدهم زمینه سازی کرد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار زمینه سازی نمایندگان برای حضور وزیر اهل سنت در کابینه دولت دوازدهم شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار زمینه سازی نمایندگان برای حضور وزیر اهل سنت در کابینه دولت دوازدهم شد.

به گزارش زریوار خبر، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار زمینه سازی نمایندگان برای حضور وزیر اهل سنت در کابینه دولت دوازدهم شد.
 

به گزارش کردپرس،  روز گذشته نامه ای منتشر شد که در آن نمایندگان اهل سنت از روحانی درخواست کردند که در ترمیم کابینه از ظرفیتهای اهل سنت استفاده کنند، نبود امضای «محمد قسیم عثمانی» نماینده مردم بوکان و عضو هیئت رئیسه مجلس در زیر این نامه انتقاداتی را به همراه داشت.

 

عثمانی در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: این نامه زمانى تهیه شده بود که گزینه های مورد نظر برای وزراتخانه هاى آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاداسلامی و ورزش وجوانان از سوی آقای رئیس جمهور به هیأت رئیسه مجلس اعلام شده بود و عملا این نامه تاثیری در انتخاب وزیران این سه وزارتخانه نداشت. اما نمایندگان محترم هنوز از واصل شدن این نامه اطلاع نداشتند و به همین دلیل جناب اقاى محمودزاده نماینده محترم و دلسوز مردم شریف مهاباد این نامه را تنظیم و به امضای تعدادی از نمایندگان رسانده بودند و حتی خود از طرف تعدادی از همکاران، نامه را امضا کرده بود و اقای محمودزاده سخت بودن امضاى بنده را دلیل عدم امضاى نامه از طرف بنده عنوان فرمودند هر چند اگر بنده از نوشتن این نامه خبر داشتم پیشنهاد میدادم بجاى نامه ای که صرفا جنبه روانى، رسانه ای و رفع تکلیف داشته باشد، جلسه مشترکى را در خدمت ریاست محترم جمهورى تنظیم میکردیم و در آن جلسه پیشنهادات خود را بدور از هیاهوى رسانه ای که هزینه ای هم براى نظام نداشته باشد، مطرح میکردیم. این نامه قبل از اینکه به مخاطب نامه برسد در کانال هاى تلگرامى قرار گرفته بود که به نظر حقیر نمی تواند این نامه ها منجر به نتیجه عینى و عملی شود.

 

عثمانی در ادامه افزود: بنده معتقدم که استفاده از تمامی ظرفیتهای کشور از جمله جامعه اهل سنت از لحاظ سیاسی، روانی و انسجام وهمگرایی در کشور پیامدهای مفیدی را به همراه خواهد داشت.

 

وی در ادامه گفت: اما بنده معتقدم وزیری که عمر وزارت وی تنها پنج تا شش ماه خواهد بود نمی تواند پاسخی واقعی به مطالبات اهل سنت و کُردها برای حضور در کابینه باشد و ما باید بجاى نامه نگارى ، رایزنى هاى مؤثرترى را براى حضور وزیر اهل سنت در دولت دوازدهم از هم اکنون آغاز کنیم.

 

این عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان گفت: باید زمینه سازی کرد که از طرفیت اهل سنت و کردها در کابینه دولت آینده استفاده شود و این امر نیاز رایزنیهاى منطقی، عقلایی و گسترده دارد و همگرایی نمایندگان اهل سنت که در این دوره کم نظیر است میتواند بستر ساز این مهم باشد و امیداست براى چنین موضوعات مهمى فراکسیون هماهنگ تر و با برنامه تر عمل نماید تا از ظرفیت بالاى نمایندگان تواناى اهل سنت که در این دوره در مجلس حضور دارند بیشتر استفاده شود و تلاشهای ما بیش از اینکه بار تبلیغاتى داشته باشد نتیجه اى عملى در پى داشته باشد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

وزیر اهل سنت دولت دوازدهم مجلس

بازدید ها : 1153

نظرات بینندگان :

هورامانسه شنبه 4 آبان 1395 | 09:28

1
0

سلام بر دکتر عثمانی استاد همه فن حریف و به ظاهر الگوی مرادی نماینده مریوان

پاسـخ

داناسه شنبه 4 آبان 1395 | 22:40

1
0

درود بر دکتر عثمانی عزیز و باتجربه. حرف حق جواب نداره. آفرین بر این صداقت و دور اندیشی

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی