سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 19 مهر 1395 / 10:12|کد خبر : 3992|گروه : اجتماعی

عذرخواهی استاندار کردستان از مردم مریوان، دیرهنگام ولی قابل تمجید + فایل صوتی

استاندار کردستان در جلسه اخیر شورای اداری استان با حضور وزیرراه، بابت وعده عمل نشده‌اش برای اتمام جاده سنندج مریوان تا پایان سال95، عذرخواهی کرد؛ آنچه زاهدی انجام داد نتیجه هرچه که باشد، در نفس خود قابل تمجید بود و نمی‌بایست در هیاهوی یک سفر مغفول می‌ماند.

استاندار کردستان در جلسه اخیر شورای اداری استان با حضور وزیرراه، بابت وعده عمل نشده‌اش برای اتمام جاده سنندج مریوان تا پایان سال95، عذرخواهی کرد؛ آنچه زاهدی انجام داد نتیجه هرچه که باشد، در نفس خود قابل تمجید بود و نمی‌بایست در هیاهوی یک سفر مغفول می‌ماند.

به گزارش زریوار خبر، عذرخواهی در ادبیات سیاسی ایران واژه‌ای تقریباً غریب است و کمتر پیش می‌آید سیاستمداری در کشور بابت انجام عملی و یا قصور در انجام وظیفه از مردم عذرخواهی کند، حتی کم نیستند اوقاتی که مردم، نوع بیان سیاست‌مداران را طلبکارانه احساس کرده و از آن ابراز انزجار می‌کنند.

 

در چنین شرایطی و حداقل با هدف کمک به فرهنگ‌سازی در این باب، اگر سیاست‌مداری یا در یک دایره وسیع‌تر مدیری بابت موضوعی عذرخواهی کند نه تنها نباید از کنار آن به سادگی گذشت بلکه باید با برجسته‌سازی آن دیگر مدیران را هم ترغیب کرد که با شهامت خطاهای خود را بپذیرند و با پوزش‌خواهی از مردم و طلب توفیق از باری به جبران مافات بپردازند.


 
«عبدالمحمد زاهدی»، آذرماه 92 و پس از کش و قوسی فراوان به عنوان استاندار دولت یازدهم در کردستان سکان هدایت امور را به دست گرفت؛ «زاهدی» اگرچه مدیری باتجربه بود اما به دلیل ناکارآمدی اغلب زیردستانش، ضعف تدبیر در گزینش مدیران اجرایی و ایضاً ضعف اراده در ترمیم اشتباهات نتوانست برخلاف سایر استان‌هایی که قبلاً در آنجا خدمت کرده بود انتظارات مردم را برآورده کند.

 

نماینده عالی دولت «تدبیر و امید» در کردستان کمتر از یک هفته پس از معارفه به عنوان استاندار در جلسه شورای اداری استان بایدها و نبایدهای خود را برای مردم و مسئولان تبیین کرد و هرچند در پاره‌ای موارد به آنچه گفت، هیچگاه عمل نکرد، ولی یک امر را کمتر فراموش کرد.


«در بحث مدیریت به نکاتی اعتقاد دارم که در صدر آنها اخلاق‌مداری قرار دارد»؛ «در مدیریت و سیاست به اخلاق معتقد هستم و سیاست و مدیریت منهای اخلاق را سیاست و مدیریت منهای دین می‌دانم»؛ اینها دو جمله از سخنان زاهدی در جلسه مذکور بود که بازتابی مثبت در میان مردم دین‌مدار کردستان داشت و وی بارها ثابت کرد که آن سخنان باور قلبی وی بوده و اخلاق جایگاهی ویژه در شیوه مدیریتی‌اش دارد؛ آنچه در زیر می‌آید شاهدی بر این ادعاست.


 
هفته گذشته و در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی در سنندج برگزار شد استاندار کردستان نشان داد هنوز به آنچه در نخستین جلسه شورای اداری پس از انتصابش به عنوان استاندار در باب اهمیت اخلاق در حوزه مدیریت گفت، باور دارد؛ بلی، استاندار کردستان «عذرخواهی» کرد.


 
زاهدی گفت: «در مصاحبه‌ای عرض کردم که ما حتماً به وعده‌های خود عمل می‌کنیم، البته بنده دو سال پیش وعده‌ای دادم که عمل نشده است؛ در مصاحبه‌ای عرض کردم که جاده سنندج مریوان تا پایان سال 95 تمام می‌شود که خبرنگاری پرسید مطمئن هستید که عنوان کردم این را می‌گویم که موضوع را پیگیری کنم ولی متأسفانه به دلیل کاهش قیمت نفت و مشکلی که دولت در تحقق درآمدها با آن مواجه شد تخصیص کافی نداشتیم و ما هم بدقول شدیم که از این بابت عذرخواهی می‌کنم».


 
نخستین عذرخواهی استاندار دولت یازدهم در کردستان بسیار دیرهنگام ولی در هر حال عملی شایسته بود؛ «زاهدی» به یکی از تکالیف اسلامی خود عمل کرد ولی متأسفانه رسانه‌های همسو با دولت به دلیل غیرحرفه‌ای بودن گردانندگان‌شان هیچ‌گاه آن عمل شایسته را ولو با هدف بهره‌برداری جناحی برجسته نکرده و دوستان منتقد هم تلاشی نکردند تا از این کار حداقل به عنوان آغازی برای ترویج یک فرهنگ اسلامی در حوزه مدیریت کردستان استفاده شود.

فایل صوتی عذرخواهی استاندار کردستان از مردم مریوان

 


 

 


منبع: تابناک کردستان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهرونددوشنبه 19 مهر 1395 | 10:24

9
0

خب فرماندار هم یک معذرت خواهی بکنه. مگر چیزی ازش کم میشه.

مطمئنم اگر یک نفر غیر بومی بود معذرت خواهی می کرد اما اینقدر *** است که حاضر نیست این کار را بکنه

پاسـخ

شهرونددوشنبه 19 مهر 1395 | 10:57

8
0

احسنت بر تابناک کردستان که هم نقد می کند و هم در جای خود تمجید
سپاس از زریوار خبر که در جهت فرهنگ سازی این خبر را در سایت پر مخاطب خود منعکس کرد

پاسـخ

....دوشنبه 19 مهر 1395 | 11:30

6
3

خب که چی . به چ درد مردم میخوره عذرخواهی تون؟عزیزای رفته مون و برمیگردونه ؟ هااااان؟؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

فردیندوشنبه 19 مهر 1395 | 12:40

5
3

مەعزەرەت خواهی بە دەرد چی ئەخوات گشتیان **** بە جیاتی ئەوە ئەم فەرماندارە ****دەر کەن

پاسـخ

مریوانیدوشنبه 19 مهر 1395 | 14:30

11
1

علی رغم تمام گلایه ها و عصبانیتی که از عملکرد بسیار ناموفق دولت آقای روحانی در کردستان مخصوصا شهرستان مریوان داریم از آقای استاندار محترم به خاطر این حسن رفتارشان سپاسگذاریم؛ این رفتار را به مثابه عزم ایشان در جبران کاستیهای گذشته تلقی کرده و امیدواریم فقط در کلام نمانده و در اجرا نیز از این مردم ستمدیده و محروم دلجویی شود

پاسـخ

منصفدوشنبه 19 مهر 1395 | 15:24

2
0

با سلام و عرض خسته نباشید و تبریک چهارساله شدن زریوار خبر
بنده به هیچ یک از جناح های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا گرایشی ندارم ولی مایه خرسندی است که مدیری در کمال تواضع از عمل نکردن به وعده اش عذرخواهی کند
امیدورام این کار بسیار خوب استاندار سرمشقی برای سایر مدیران دولت باشد
البته بنده متأسف هستم که هیچ یک از رسانه های دولت این اقدام ارزشمند آقای زاهدی را به اطلاع مردم نرساندند
برخی از دوستانی هم که همواره نیمه خالی لیوان را میبینند و مدام میگویند عذرخواهی به چه دردی میخورد باید متوجه باشند که مسائل را نباید با هم قاطی کرد
اگر استاندار در حوزه ای ضعیف عمل کند از او انتقاد میشود و اگر کاری مثبت مانند همین عذرخواهی هم انجام میدهد باید آن را به فال نیک گرفت

پاسـخ

کریمسه شنبه 20 مهر 1395 | 16:13

1
2

اگه عذر خواهی اینقدر حرف قانعیه پس اون کسایی هم که اختلاص کردن میتونن یه عذر خواهی بکنن تا بخشوده شن.
هر ۵ روز یک بار یه تصادف بشه و جون ادم ها گرفته بشه نه عذر خواهی به درد میخوره نه سیاه پوشیدن به درد میخوره نه رسانه ای شدن حادثه....

تنها چیزی که به درد میخوره وعده های درسته تا که ی باید پول رو اختصاص بدن به یک جاده و تا که ی باید مقداریش **** بشه؟؟؟؟

خداوکیلی با 200میلیار تومان میتونستم همین جاده قدیمی مریوان سنندج رو جوری بازسازی کنم چندین برابر این جاده جدید بهتر باشه.

1
1
مریوانی جمعه 23 مهر 1395 | 15:56

دوست من بحث شخص نیست آقای استاندار به عنوان شخصی حقوقی عذرخواهی کرده اند در حالی که این مشکلات ساخته و پرداخته ایشان نیست بلکه این مشکلات سالهاست وجود دارد از طرف دیگر استاندار در کاستیها و ناتوانیهای استان نقش چندانی ندارد؛ مشکل اساسی ما از معاون بومی و مدیرکلهای ناکارآمد استان خودمان است که همه منافع استان را فدای حزب و حزب بازی و دعوا بر سر تثبیت پست و مقام شخصی خود کرده اند. خداوکیلی چند مریوانی که در استانداری و پستهای کلیدی استان هستند چقدر به مریوان و خدمت به آن فکر میکنند؟! همه فقط دنبال حفظ جایگاه خودشانند حتی اگر به قیمت نابودی مریوان باشد. استاندار خیلی هم آقایی کرده عذرخواسته!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی