سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 6 مهر 1395 / 15:18|کد خبر : 3932|گروه : فرهنگی

تئاتر مریوان آبروی هنر کردستان است

سرپرست یکی از گروه های نمایشی مریوان، گفت: کیفیت کارهای امسال جشنواره خوب است و مسئولین باید به تئاتر مریوان بیش از گذشته توجه کنند چرا که تئاتر مریوان آبروی هنر کردستان است.

سرپرست یکی از گروه های نمایشی مریوان، گفت: کیفیت کارهای امسال جشنواره خوب است و مسئولین باید به تئاتر مریوان بیش از گذشته توجه کنند چرا که تئاتر مریوان آبروی هنر کردستان است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، برنامه سکوت رنگها یکی از اجراهای از مریوان با استقبال خوب مردمی و در هوای مطبوع و دلپسند این شهرستان برگزار شد. این نمایش با سرپرست گروه آقای حامد صنمی(حمید) در مورد عملکرد گروهشان و ماهیت کارشان به گفت و گو پرداختیم:

 

اسم نمایش خیابانی ما سکوت رنگها بود که در یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اجرا شد و در روزهای آینده دو اجرای دیگر نیز خواهیم داشت در ادامه از وی در مورد ماهیت نمایششان پرسیدم: تم کاری ما موزیکال است البته می توان آن را فیزیکال نیز نامید چرا که بدون کلام است و فقط حرکت است و نگرشی به دنیای مدرن غرب از اوایل پیدایش انسانها تا به امروز دارد و می توان گفت به نوعی بازنگری تاریخ  از قدیم الایام تا زمان حال کنونی است. صنمی در ادامه افزود: همانطور که مشاهده کردید ما مجسمه شکار داشتیم  که انسانهای اولیه شکار می کردند تا به امروز که متاسفانه معضلی به نام داعش داریم که چه تاثیراتی بر اطراف خود در زمینه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی داشته، در اینجا ما نگاهی اجمالی به آن داشتیم. در ادامه گزارش در مورد کیفیت نمایش ها و استقبال  مردمی در این جشنواره پرسیدم. صنمی تصریح کرد: جشنواره به راستی برای مردم مریوان برایشان عادت شده، مردم مریوان از پیر و جوان برای اغاز جشنواره لحظه شماری می کنندو این نشانگر تاثیرات این حوزه بر مردم و فرهنگ مردم است.

 

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: فکر می کنم امسال جشنواره در سطح بالایی باشد چرا 4-5 کشور خارجی در آن شرکت داشته اند و کلاس هایی نیز برای بالا بردن سطح آگاهی برای افرادی که در زمینه تئاتر خیابانی فعالیت می کنند تدارک دیده شده که می تواند بسیار مفید واقع شد در کل امسال قوی ترین دوره جشنواره تئاتر خیابانی در مریوان بوده است.

 

وی افزود: ما هنوز کاستی هایی در جشنواره داریم و من احساس می کنم بودجه تخصیص داده شده کم است وی در ادامه افزود: پیشنهاد من این است با نمایندگان صحبت شود تا حداقل بتوان بودجه ثابتی برای جشنواره بگیریم تا اینقدر از این طرف و آن طرف برای بودجه خواهش نکنیم چرا که این جشنواره به براستی آبروی استان است و ما افتخار می کنیم یکی از قوی ترین جشنواره های تئاتر خیابانی در مریوان برگزار می شود امیدوارم در آینده بتوانیم این کارها را انجام دهیم و به نتیجه مطلوب برسیم.

کیفیت کارهای امسال جشنواره خوب است/ تئاتر مریوان آبروی هنر کردستان است


انتهای پیام/ امید محمدی

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

S.karimiسه شنبه 6 مهر 1395 | 13:14

1
0

اتفاقا وضعیت جشنواره امسال به دلیل بینطمی این جشنواره هیچ گونه وضعیت خوبی ندارد و دارای کمبود های بسیار است.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی