سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دستور انتخاباتی،
یکشنبه 4 مهر 1395 / 08:30|کد خبر : 3921|گروه : سیاسی

مردم، لطفا شاد باشید

معاون استاندار کردستان در مراسم تودیع و معارفه فرماندار قروه، گفت: امسال رقابت سیاسی برای انتخاباتی پرشور شروع می شود و همه گروه های سیاسی باید آماده ایجاد نشاط در جامعه باشند.

معاون استاندار کردستان در مراسم تودیع و معارفه فرماندار قروه، گفت: امسال رقابت سیاسی برای انتخاباتی پرشور شروع می شود و همه گروه های سیاسی باید آماده ایجاد نشاط در جامعه باشند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، اگر خواهان یک ساعت شادی هستید، چرت بزنید! اگر خواهان یک روز شادی هستید، به مسافرت بروید! اگر خواهان یک هفته شادی هستید، به مرخصی بروید! اگر خواهان نه ماه نشاط هستید، نسبت به ضعف های دولت با لطافت برخورد کنید.

 

مردم در سال 92 در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به رویکرد اعتدال و شعار تدبیر و امید به امید زندگی بهتر و رفاه بیشتر و تحقق وعده های حسن روحانی به وی رأی دادند تا علاوه بر تغییر وضعیت معیشتی مردم شاهد تغییر در رویه های اجرایی کشور باشند.

 

مردم مدت ها تا زمان توافق برجام شب ها و روزها را با امید به آینده و رفاه بیشتر پشت سر گذاشتند اما هر روز که بیشتر می گذرد امید مردم ناامید تر می شود و  آرزوی زندگی خوب و تحقق وعده های 100 روزه به یاس تبدیل می شود.

 

علیرضا آشناگر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان قروه، گفت: امسال رقابت سیاسی برای انتخاباتی پرشور شروع می شود و همه گروه های سیاسی باید آماده ایجاد نشاط در جامعه باشند.


وی با اذعان به اینکه ما از نقد استقبال می کنیم و رقبا و منتقدین دولت را یک فرصت می دانیم افزود: ما با این نوع نقدها به عنوان یک تهدید در عرصه سیاسی برخورد نمی کنیم بلکه معتقدیم که موجب رشد و پویایی دولت می شود و از سوی دیگر مردم ما داور اصلی این میدان هستند و فرق نقد مشفقانه و تخریب را می دانند.
 

معاون استاندار با اشاره با اینکه دولت تدبیر و امید در ایام انتخابات قبل برای حل مشکلات کشور وعده هایی داد و در پی آن برنامه های اجرایی تدوین شد که در طول 3 سال عمر این دولت انجام شده تاکید کرد: در انتخابات آینده مردم به داوری خواهند نشست و رایشان را به قبولی یا نقد و تحلیل برنامه ها و اقدامات دولت خواهند داد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود، همه جریان های سیاسی را علاوه بر رقابت، موظف به تقویت امید در بین مردم دانست و تاکید کرد: باید مراقب باشیم تا امیدی که مردم به کارایی مدیران دولت بسته اند با لجاجت سیاسی به یاس تبدیل نکنیم؛ کارایی دولت را بینیم و فقط نقاط ضعف را پررنگ نکنیم چراکه این امر تنها موجب تخریب پایه های دولت می شود و هیچ خدمتی به مردم و نظام نمی کند.  

 

رقابت‌های سیاسی، که از رویکرد های آشنای دولتمردان در کردستان جهت احیای امید به مردم است، زمانی می‌تواند ارزشمند تلقی شود که به پراکندگی و تفرق سیاسی منجر نگردد، از این رو وجود رقابت در جامعه به تنهایی نمی‌تواند راه حل اساسی تلقی شود.


رقابت خود نیازمند بسترها و شرایطی از جمله فرهنگ سیاسی، وجود روحیه انتقادپذیری دگرپذیری و پای‌بندی به مقررات و عدالت اجتماعی است که به همگرایی و وفاق ملی منجر گردد.

 

همکاری و تعامل دو نفر یا دو دیدگاه به عنوان بازوهای توسعه ی جامعه تنها با حرف زدن از تعامل نمی تواند راهگشا باشد. ما وقتی می توانیم از تعامل با هم دیگر و پذیرش همدیگر سخن بگوییم که به خواست مردم احترام بگذاریم.


قضاوت درباره عملکرد دولت ها همیشه بر عهده مردم است ولی با نگاهی به روند و شرایط حاکم در جامعه در گذشته و حال حاضر می توان به واقعیت ها پی برد. اگر سیاست در راستای حقیقت محوری باشد جایی برای فرافکنی و جوسازی های غیر منطقی باقی نمی ماند. 


کمتر از نه ماه به انتخابات سال 96 باقی است و معاون سیاسی استاندار کردستان با روشن کردن نقشه راه، آغاز امیدی جدید را با کلید واژه تکراری شادی و نشاط برای مردم کلید زد و خواستار آماده سازی برای انتخابات شد.

 

انتهای پیام/  

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریوانیکشنبه 4 مهر 1395 | 16:18

5
0

معاون عزیز جناب عالی روزگارت خوش می گذرد . شادتر باش
شکم گرسنه شادی سرش نمی شود.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی