سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مدیر کل فرهنگ و ارشاد کردستان:
پنجشنبه 1 مهر 1395 / 14:59|کد خبر : 3901|گروه : فرهنگی

منطقه آزاد انزلی کل بودجه هفته فرهنگی کردستان را پرداخت کرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه بودجه منطقه آزاد انزلی صرف برگزاری مراسم هفته فرهنگی کردستان شده است، گفت: روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی دستاوردهای هفته فرهنگی کردستان تشریح خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه بودجه منطقه آزاد انزلی صرف برگزاری مراسم هفته فرهنگی کردستان شده است، گفت: روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی دستاوردهای هفته فرهنگی کردستان تشریح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، در نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی کردستان در انزلی، گفت: دستاوردهای این هفته فرهنگی روز شنبه ساعت 9 صبح در کنفرانس مطبوعاتی در مرکز استان تشریح خواهد شد.

 

حجت الاسلام رحيم جعفری در خصوص اعتبار و بودجه هزینه شده در هفته فرهنگی کردستان، گفت: کل هزینه هفته فرهنگی کردستان توسط منطقه آزاد انزلی پرداخت شده است، وی افزود: شهرداری سنندج، سقز و بانه قول پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری و جوایز این هفته فرهنگی را دادند اما تاکنون محقق نشده است.

 

وی از دستاوردهای خوب فرهنگی کردستان در انزلی و معرفی شدن فرهنگ و آداب و رسوم این استان به مردم ایران اشاره کرد و گفت: برنامه های هفته فرهنگی کردستان با هدف احیای فرهنگ اصیل کرد و شناساندن فرهنگ منطقه به مردم ایران، ارتباط مناسب بین اقوام، ایجاد تعادل وجود مشترک اقوام ایرانی و فراهم نمودن فضایی شاد و مفرح برای گردشگران تدارک دیده شد.


ایجاد نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایش های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر اکران فیلم را از جمله برنامه های مفید جهت شناساندن فرهنگ کردستان اعلام کرد و با انتقاد از برخی از رسانه ها، گفت: برخی از اصحاب رسانه بدلیل دعوت نشدن به  این مراسم برنامه فرهنگی کردستان در انزلی را به حاشیه بردند و به دستاوردهای فرهنگی آن نپرداختند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تأکید کرد: باید همه مسئولین و رسانه ها از توان و پتانسیل های استان جهت شناساندن فرهنگ کردستان بهره ببریم.

 

انتهای پیام/ 

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سیناپنجشنبه 1 مهر 1395 | 20:59

1
1

شما گرفتید و ماهم باور کردیم.
حاج آقا هیچ **********. انزلی و کردستان هیچ سنخیتی با هم ندارند.

پاسـخ

خادم الشهداه جانباز اعصاب وروان وشیمیایی ذوالفقارباباییپنجشنبه 1 مهر 1395 | 22:18

5
0

جناب مدیر محترم حضرت عالی جشنواره های رو برپانکن سر مزار شهداه که عده ای بی حجاب وغیره پا رو اعتقادات ما بگذارند بقیه اش پیش کشت

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی