سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 20 شهریور 1395 / 15:59|کد خبر : 3856|گروه : اجتماعی

دانش آموز اورامانی در سکوت فریاد زد؛ خواستن، توانستن است

شادمان دانش آموزی اهل روستای سلین هورامان که از نعمت شنوایی و گفتاری محروم است در کنکور سراسری امسال در رشته ی گرافیک دانشگاه تهران قبول شد.

شادمان دانش آموزی اهل روستای سلین هورامان که از نعمت شنوایی و گفتاری محروم است در کنکور سراسری امسال در رشته ی گرافیک دانشگاه تهران قبول شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، آیا تا به حال به این فکر افتادیم که اگر روزی زبانم لال! زبان مان لال شود، یا چشم مان نابینا شود، یا گوش مان ناشنوا شود، یا عقل مان پاره سنگ بردارد و یا دست یا پای مان ناقص شود، چه اتفاقی ممکن است در وجودمان بیافتد!


به این پرسش، نیازی نیست که پاسخ بدهیم، چرا که همه می دانیم از دست دادن یکی از این مواهب الهی، حتی بصورت موقت، برای بسیاری از ما همان و پایان دنیا نیز همان! 

این دنیا غیر از ما – ما سالم ها – انسان های دیگری را نیز در خود جای داده است، انسان هایی که به هر دلیلی از یک یا چند موهبت الهی محروم مانده اند، ولی دنیا برای آنها نه تنها به پایان نرسیده، بلکه بیش از پیش برای آنها زیبا تر و جذاب تر نیز شده است. 
 

شادمان دانش آموزی که در سکوت فریاد زد تا به معنای واقعی کلمه به همه ی ما ثابت کند که واقعا خواستن توانستن است و هیچ چیز دور از دسترس نیست.


اینک پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1395 دانشگاههای کشور، شادمان ادوای دانش آموز کم بهره از نعمت شنوایی و گفتاری اما روشن فکر و دانا موفق به قبولی در رشته ی گرافیک (دانشگاه تهران ) شد.
 

شادمان دانش آموز متولد روستای سلین و ساکن فعلی مریوان است. او که از پدری معلم و مادری خانه دار متولد شده است، فرزند بزرگ خانواده و دارای دو برادر کوچکتر از خود می باشد. در سال 1374 در روستای سلین متولد شد از همان دوران کودکی استعداد خاصی در زمینه ی طراحی و نقاشی داشت و توجه معلمان را به خود جلب کرد.


پس از مهاجرت خانواده شادمان به مریوان، دوران ابتدایی را در مدرسه مخصوص کودکان جبار باغچه‌بان این شهر گذراند. بعد در دوره ی راهنمایی وارد مدرسه ی عادی شد و در دوره ی دبیرستان وارد رشته ی هنر در هنرستان شد و در کنکور سال 95 در آزمون سراسری موفق به قبولی در رشته ی گرافیک دانشگاه تهران شد. او همواره در دوران تحصیلش با پشتکاری جز دانش آموزان نمونه بود.
 

شادمان با وجود بی بهره بودن از نعمت شنوایی و گفتاری و عدم شنوایی و فهم موضوعات بصورت کامل درس معلمین در دوره راهنماییی و دبیرستان اما با اراده و عزم و پشتکار خود تبدیل به شاگرد ممتاز مدرسه شد. شادمان همچنین صاحب صدها نقاشی و طراحی زیبا است.

 

دانش آموز اورامانی در سکوت فریاد زد؛ خواستن و توانستن است
 

این موفقیت بزرگ و کم نظیر برای کسی با این شرایط برای همه ی ما تداعی کننده ی همان جمله ی معروف خواستن توانستن است و چطور با زندگی در سخترین شرایط کنار آمدن است و اینکه هیچ کاری در زندگی دور از دسترس نیست.


آیا تا به حال به این فکر افتادیم که اگر روزی زبانم لال! زبان مان لال شود، یا چشم مان نابینا شود، یا گوش مان ناشنوا شود، یا عقل مان پاره سنگ بردارد و یا دست یا پای مان ناقص شود، چه اتفاقی ممکن است در وجودمان بیافتد!


علی ادوایی
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سورانییکشنبه 21 شهریور 1395 | 01:05

9
0

ای آفرین قهرمان درود به تو جای افتخار و تقدیر داری

پاسـخ

وارانکیکشنبه 21 شهریور 1395 | 08:10

3
0

من به اقای شادمان ادو ایی این موفقیت برزگ را به ایشان و خانواده ی محترمشان تبریک عرض می گوییم انشالله همیشه موفق و سر بلند در تمام دوران زندگیشان باشدند

پاسـخ

پزیسکیکشنبه 21 شهریور 1395 | 10:01

3
0

خلاقیت وتوانایی در ذات انسانهاست، هستند کسانی که معلول نیستند اما درجامعه حکم یک معلول جسمی رادارند زیرا هیچ وقت به خودشان زحمت استفاده از نعمت های خداد دادی را به خود نداده اند .آفرین برکاک شادمان که ثابت کرد معلولیت نمی تواندمحرومیت باشد.از صمیم قلب تبریک میگویم.

پاسـخ

صادقیکشنبه 21 شهریور 1395 | 20:24

2
0

از بچگی استعداد عجیبی داشت

پاسـخ

R.Rیکشنبه 28 شهریور 1395 | 12:32

3
0

آفرین آقای ادوایی واقع جای افتخاره برا یتان که با مشکل شنوایی و نابینایی همچین رتبه ی برتری را کسب کردی

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی