سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 10 شهریور 1395 / 11:40|کد خبر : 3801|گروه : اجتماعی

کلید حل مشکل آب مردم سروآباددر دست دولت/اراده ای برای حل مشکل آب روستای بیه کره وجود ندارد

مسئولین شهرستانی در هفته ی دولت خدمات دولت در این شهرستان را برآورده کردن مطالبات اصلی مردم آن تلقی کردند و این در حالی است که اهالی روستای حسین آباد از توابع سروآباد مطالبه ای از جنس آب دارند.

مسئولین شهرستانی در هفته ی دولت خدمات دولت در این شهرستان را برآورده کردن مطالبات اصلی مردم آن تلقی کردند و این در حالی است که اهالی روستای حسین آباد از توابع سروآباد مطالبه ای از جنس آب دارند.

به گزارش زریوار خبر به نقل از اورامانات، روستای حسین آباد(بیه که ره) یا سه راه حزب الله از توابع شهرستان سروآباد یکی از نقاط استراتژیک و حائز اهمیت این شهرستان است که در 25 کیلومتری از سروآباد و 30 کیلومتری مریوان واقع شده است.این سه راهی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه و همچنین منطقه ی توریستی و گردشگری اورامانات سروآباد را به شهرستان های مجاور مرتبط می کند.
 

روستای حسین آباد که شاهراه اصلی ارتباطی نیز محسوب می شود به دلیل موقعیت خاصی که دارد یک روستای مهاجر پذیر بوده به طوریکه طی دهه های اخیر تعداد خانوارهای ساکن این روستا به طور تقریبی از 20 خانوار به حدود 400 خانوار رسیده است.
 

با توجه به این شرایط زیر ساخت هایی مانند لوله کشی آب شرب و منبع آب روستایی آن برای همان تعداد خانوار دهه های پیشین انجام شده و در حال حاضر جوابگوی افزایش جمعیت و این تعداد خانوار را نداشته و هر خانوار روزانه یک الی دو ساعت آب لوله کشی دارند.
 

طی روزهای گذشته و به مناسبت هفته ی دولت فرماندار سروآباد اقدامات دولت در این شهرستان را مطلوب دانسته و اذعان داشت که در مدت خدمتم در این شهرستان سه مطالبه اصلی مردم یعنی بیمارستان و مرز مله خورد و جاده نیمه کاره ی کامیاران به بهره برداری رسیده است.
 

این در حالیست که مطالبه ی اصلی و حیاتی مردم روستای حسین آباد از توابع این شهرستان که گویا بارها برای احقاق حق خود به سراغ مسئولین مربوطه مراجعه کرده اند همین موضوع بی آبی و کم آبی ناشی از افزایش جمعیت این روستا است.
 

مردم این روستا که قناعت را به نهایت خود رسانده اند مشکلاتی مانند طرح هادی ناقص و جاده ی اصلی پر چاله و چوله و دیگر مشکلاتشان را فراموش کرده و تنها دغدغه ای که دارند پر کردن تانکر آب روی بامشان است.
 

مردم این روستا گویا بارها برای رفع مشکل خود به سراغ مسئولین مربوطه مرجعه نموده اند اما نبود اعتبارات جوابی قانع کننده برای مسئولین و اما سربالا برای این اهالی بوده است چرا که در طی هفته ی دولت بسیاری از طرح ها و پروژه ها بدون داشتن اهمیت و اولویت با صرف هزینه ها و اعتبارات کلان به بهره برداری رسیده است.
 

هرچند مسجد به عنوان خانه ی خدا و ساخت آن شامل یکی از غیر قابل انکار ترین ثواب هایی است که بهشت برین را برای مسلمانان به ارمغان می آورد اما در شهری مانند سروآباد با جمعیتی که همین تعداد مسجد موجود نیز کفاف آنها را می کند و البته تعداد صفوف نماز گزاران در آن نیز گواه همین موضوع بوده، ساخت مسجدی جدید با اعتبار 400 میلیونی که البته شاید یک سوم آن را دولت متقبل شده و شاید با یک سوم همین اعتبار و یک سوم اعتباراتی از این قبیل که دولت می توانست با اولویت بندی امورات و تقسیم اعتبارات صحیح قادر به رفع مشکل لوله کشی و ساماندهی آب شرب روستای حسین آباد می شد مصداق بارز ضرب المثل "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است".
 

لذا در فیلم هایی که می بینید خبرنگار ما با حضور در محل و شنیدن درد دل های ساکنین این روستا گرفته شده میبینیم که این اهالی چگونه مشکلاتشان بیان می کنند و می خواهند که مسئولین به جای پرداختن به موارد غیر ضروری از نظر مردم این روستا به دغدغه های آنان نیز رسیدگی کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردیچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 14:41

2
2

نمیدانم از بغض بنالم یا برای این مردم گریه کنم!؟\\r\\n\\r\\nاولا از سایت زریوارخبر برای پخش این زجرنامه سپاسگذارم\\r\\nدوما این مسئولین مربوطه یا کروکورند یا ********! چرا نمی آیند به داد این بیچاره گان برسند...؟\\r\\nسوما بنظرم اصلا مسئولین بی لایق مربوطه لیاقت حل این معظل رو ندارن حتی وزارت مربوطه خودشو در برابر حل این معظلات بی خیال کرده پس باید مساله را به تهران رساند زیرا فقط مسئولین بالا بخصوص رهبری برای حل مشکلات مردم جدی هستند

پاسـخ

سروابادیچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 15:57

2
3

این فرماندار سروآباد مفاخری بعد از یک سالو چند ماه هنوز اقدامی در این مورد انجام نداده و به جای کمک به حل مشکلات خودش شده یک مشکل چون با حمایت کردن از افراد ناکارامد باعث پسرفت شهرستان شده

پاسـخ

رانندهچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 15:59

2
3

متاسفم براری مسئولینی که اینقدر نسبت به سه راهی بیکره و دورازه اورامانات بی توجه هستند . خدایی چندین بار مسیرمون به انجا خورده درب مسجد روستا که حتی بیشتر از مسجد جامع مریوان پذیرای مسافرین می باشد به خاطر عدم آب قفل بوده جای تاسف داره باید سه راهی با آن موقعیت ویژه ارتباطی 24 ساعته از آن نعمت برخوردار می بود . خواهشاً ما که هیچی ولی حداقل به فکر توریست و مسافرینی که به اورامانات و کرمانشاه سفر دارند و در ان سه راهی لنگر می گیرند به فکر راه حل عاجلانه باشید . با تشکر

پاسـخ

مریوانیچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 16:04

2
3

مشکل آب بجای خود ؛مشکل چاله و چوله سه راهی که به نظر بنده هر کسی قصد سفر به اورامانات را داشته باشه از همون ورودی زهره ترک میشه واز سفر سرباز می زنند .

پاسـخ

منتقدچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 16:12

1
3

اهای مسئولین تو رو خدا یه لحظه خوتون رو بجای اون مردم بیچاره متصور کنید مگه خواستشون براتون گرون تموم میشه مگه از تون چی میخوان !!!!

پاسـخ

مردمچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 16:14

0
3

********* چطوری تا حالا از شرمندگی خودت آب نشدی
این مردم بدبخت چه گناهی کرده اند که گیر تو افتادن و اینجوری دارن زندگی می‌کنند
آخه***** غیر بومی تو خودت از آب سردکن اتاقت لذت میبری دیگه چه میدانی نداشتن آب حتی برای شستن دست و صورت یعنی چه
**************
ولا خجالت داره یک فرماندار پیگیر چنین مشکل بزرگی نباشه هر چند از تو یکی از این بیشتر انتظار نمیره

پاسـخ

افسوسچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 16:23

2
3

جناب خلاق مدیرت آب و فاضلاب روستایی کجاییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 19:26

1
4

کو چشم بینا وگوش شنوا

پاسـخ

هیمنچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 21:17

1
4

مسئولین سروآباد خیلی دلشون به منطقه اورامانات خوشه، اما متاسفانه دروازه اورامانات آب آشامیدنی ندارن

پاسـخ

ساکن حسین آبادچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 21:22

1
4

مسئولین سروآباد ۸ ساله دروغ میگن، هرسال مردم روستا جلو فرمانداری وبخشداری تجمع میکنن اما متاسفانه مسئولین هیچ اقدامی نمیکنن، باید بیشتر رسانه ای بشه

پاسـخ

فرزادچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 21:25

1
4

من به نوبه خود از حبرنگار زریوار خبر تشکر میکنم

پاسـخ

روستاییچهارشنبه 10 شهریور 1395 | 23:04

1
4

با تقدیر و تشکر از مدیریت محترم زریوار خبر که واقعا درد دل مردم و زبان گویای آنهاست
قابل توجه مسئولین شهرستان سروآباد و فرماندار آن
جناب فرماندار که همه جا به اسم فرماندار محبوب و دلسوز مردم ازت نام می برند پس کو؟؟؟
خودت رو یک لحظه جای این مردم بدبخت بزار اون وقت میدونی مردم چه عذابی می کشند
مسئولیت زیاد دوامی نداره برای هیچکس ولی به قول شاعر : آنچنان زی که چو از حادثه بر باد روی حسن معنی نگذارد که تو از یاد روی

پاسـخ

ساکن روستادوشنبه 13 دی 1395 | 08:57

0
0

حل میشه ولی کی خدا میدونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

امیر حسین نوروزیدوشنبه 13 دی 1395 | 20:57

0
0

باسلام اگر میشود برای زمین های بالا ی یک هکتار استخر زده شود چون در باغ ها یک لیتر آب هدر میرود باتشکر

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی