سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یادداشت مدیر مسئول
دوشنبه 27 بهمن 1393 / 18:44|کد خبر : 1|گروه : سیاسی

اسفند امسال میرود تا اسفند سال بعد بیاید

مهم ترین بحث مطرح در حوزه مسایل سیاسی  و اجتماعی  این روز کشور و بالطبع در شهرستان های مریوان و سروآباد مسئله انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی است.

مهم ترین بحث مطرح در حوزه مسایل سیاسی و اجتماعی این روز کشور و بالطبع در شهرستان های مریوان و سروآباد مسئله انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، آنچه مهم ترین بحث این روزهای کشور و بالطبع در شهرستان های مریوان و سروآباد در حوزه مسایل سیاسی  و اجتماعی  است مسئله انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی است.


هر کدام از شخصیتهای واجد شرایط که تصمیم برای حضور در این عرصه مهم گرفته اند به بزرگان، مردان صاحب علم و نفوذ، محافل عمومی و... نزدیک شده و فعالیت های انتخاباتی خویش را مستقیم و یا چراغ خاموش آغاز نموده اند. در این راستا بعضی اتفاقات و خبرها ، نماینگر این حرکت هاست.


یک شهروند عادی کار و مشکلات و مسائل خود را دارد و ممکن است از آن دسته آدمهایی که هر روز به طور منظم، روزنامه ورق میزنند و سایت ها را بررسی می کنند، نباشد و حوادث و رویدادها را گاهی از تلویزیون و گاهی هم از دوستان و آشنایان بشنود و دیدگاهش نسبت به مسائل در محدوده ی مسائل شغلی و کاری خودش باشد و شاید فراتر از آن را نه میداند و نه میخواهد که بداند.  یک شهروند عادی که در بخش تولید یا خدمات یا آموزش فعالیت می کند، بهتر از هر کس با زیبایی ها و زشتی های کار خود آشناست و مسائل و مشکلات و  توانمندی های صنفی  خود را، به این خاطر که از نزدیک با آنها روبروست، خوب می شناسد. این شهروند هرچند که از جزئیات مسائل روز کم اطلاع باشد، باز هم کلیات را خوب میداند. مثلا میداند آقای روحانی دوسال است که رئیس جمهور شده است و البته ایشان بعد از آقای احمدی نژاد آمده اند، حالا دیگر در این دوسال چه کرده اند یا نکرده اند، برمیگردد به همان جزئیات مسائل روز که زیاد مهم نیست. و میداند که انتخابات مجلس شورای اسلامی هم سه سال پیش بوده و سال بعد دوباره زمان انتخاب نمایندگان مجلس (انتخابات مجلس)خواهد بود. نماینده فعلی شهرستان در مجلس را می شناسد اما با جزئیات دیگر کاری ندارد، و نمیداند سال بعد نامزدها چه کسانی خواهند بود.
 

مجموعه زریوار خبر در نظر دارد در ماههای پیش رو با مصاحبه و گزارش های مردمی، با بیان مطالبات مردمی، در انتخاب یک فرد سالم و کاردان، نقش خود را به عنوان رسانه، جهت پیشبرد همه جانبه ی فرهنگ و تکامل فرهنگی ایفا نماید و امیدوار است مردم و مسئولین در این امر راهنما باشند.
 

انتخابات مجلس دهم در اسفند 94 خواهد بود و کسانی که می خواهند نامزد شوند، باید از سه ماه قبل یعنی اول دی ماه 94 ثبت نام کنند، تا تعیین صلاحیت شوند. البته افرادی که قصد نامزدی در انتخابات را دارند باید شش ماه پیش از ثبت نام یعنی اول تیرماه 94 ، از سمت خود استعفا دهند. اینکه چه کسانی باید استعفا دهند در لینک زیر آمده و یک نگاه اجمالی به فهرست زیر نشان میدهد که تقریبا تمام مدیران دولتی مشمول این قانون می شوند.( http://www.parliran.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=229).


البته امسال تصمیم جدیدی در همین زمینه از طرف وزارت کشور اتخاذ شده است، مبنی بر اینکه مدیران زیرمجموعه وزارت کشور اگر قصد کاندیداتوری در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی را دارند، باید تا اول اسفند امسال استعفا دهند. البته این دستورالعمل شامل مدیران سایر سازمانها نمی شود و صرفا مربوط به مدیران زیرمجموعه وزارت کشور خواهد بود.
 

با یک حساب سرانگشتی متوجه می شویم نامزدی که قصد شرکت در انتخابات را دارد، از 9 ماه قبل خود را آماده کرده است. (و با این دستورالعمل جدید وزارت کشور، برای مدیران زیرمجموعه این وزرات از یک سال قبل) اما این دقیقا همان روزی است که نامزد محترم استعفایش را تقدیم کرده و تمام تصمیمات خود را گرفته است. پس قبل از روز استعفا، یک دوره تصمیم گیری وجود دارد که ما اسمش را گذاشته ایم دوره ی آمادگی برای نامزدی. هرچند در باب این دوره ی آمادگی  حرف ها داریم که بزنیم، مثلا بعضی همین که مدیر شدند وارد فاز آمادگی می شوند، بعضی مدرک را که گرفتند و برخی هم به محض اینکه به دنیا می آیند، در دوره ی آمادگی هستند و دوران کودکی و نوجوانی را با حال و هوای این دوره می گذرانند, و بعضی ها  هم هستند که هیچوقت از این دوره خارج نمی شوند، با آن پیر می شوند و محشور. اما فعلا از فراز و فرودهای این دوره و جذابیت های پنهانش چیزی نمیگوییم، تا بعداً کارشناسان و باتجربه ها، بیشتر و بهتر بگویند.


ولی شهروند گرامی و مسئولیت پذیر ما همین قدر بداند که همه ی استعفا ها و رفتن ها ، کنار کشیدن های صرف نیستند بلکه گاهی می توانند دورخیزهایی باشند برای یک پرش بلندتر.  پس می توان اینگونه گفت که اسفند امسال میرود تا اسفند سال بعد بیاید.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ساماندوشنبه 27 بهمن 1393 | 18:52

2
0

مبارکه.
ایشالا در نسخه جدید همچنان شاهد پیشرفتتان باشیم

پاسـخ

مریواندوشنبه 27 بهمن 1393 | 20:15

2
0

با سلام لطفا سطر دوم را اصلاح نمایید: و بالطبع آن را به (و به تبع آن ) اصلاح نمایید. تبع = (ت و ب ) با فتحه
(به معنی و به دنبال آن)
طبع = خلق و خوی ، سرشت .

پاسخ مدیریت :
با تشکر از شما کاربر گرامی. بالطبع یعنی طبیعتا، طبعا و از روی سرشت و نهاد که مدنظر ما بوده است و اشتباهی که رخ داده اشتباه تایپی و ان هم درج (آن) می باشد و منظور "به تبع" به معنی " به پیروی و در نتیجه " نبوده است.
با تشکر از نکته بینی و انتقاد شما

پاسـخ

مهدیسه شنبه 28 بهمن 1393 | 08:21

1
0

سلام با تشکر و خسته نباشید از سایت زیباتون

پاسـخ

حسین فلاحیسه شنبه 28 بهمن 1393 | 21:23

1
0

شهروندان مریوانی از فهیم ترین افراد این اجتماع هستند.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی